Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Kadıköy'de modifiyeli araçlara ceza verildi

Dün gece Kadıköy'de modifiyeli araçlar kontrol edildi. 383 araca 35 bin 850 lira cezai işlem uygulanırken, 9 araç da trafikten men edildi.

1/13

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler gece saatlerinde, modifiyeli araçlara yönelik başta Bağdat Caddesi olmak üzere Kadıköy’deki birçok noktada uygulama yaptı.

2/13

Bağdat Caddesi’ndeki uygulamalarda polis ekipleri, camları filmli olan, yüksek ses çıkartan egzozları bulunan ve otomobil trafiği tehlikeye düşüren otomobilleri tek tek durdurup inceledi.

3/13

Uygulamalar sırasında kaçan bir araç ise motorize polis ekibi tarafından takip edildi.

4/13

Yaklaşık 4 saat süren uygulama sonucunda trafiği tehlikeye düşüren modifiyeli ve abartı egzoz bulunan 383 araca 35 bin 850 lira cezai işlem uygulanırken, 9 araç da trafikten men edildi.

5/13

Uygulamalarda durdurulan bir otomobilde yapılan incelemelerde uzaktan kumandayla kontrol edilen egzoz sistemine rastlandı.

6/13

Kumandalı egzoz sistemi hakkında bilgi veren Anadolu yakası Trafik Denetleme Ekipler Amirliği Bölge Amiri Komiser Ahmet Duman, "Çeşitli yerlerde drift atan, modifiyeli, aşırı gürültü çıkaran araçlar üzerinde uygulama yapıyoruz.

7/13

Modifiyeli araçlarda rahatsız eden egzozlar var. Alttan vana şeklinde tabir edilen aparatla egzozlarını kapatıp açabiliyorlar.

8/13

Kumanda vasıtasıyla, egzozu uygulama noktasına geldiği zaman kapatıp normal ses çıkaracak şekilde ayarlıyor.

9/13

Uygulama noktası geçildiğinde ve uygulama olmadığı zamanlarda da kumanda dan kontrol ederek egzozlarını açıp daha çok gürültü çıkarması sağlanıyor ve çevreye rahatsızlık veriyorlar.

10/13

Biz bunları kontrol edip gerekli işlemleri cezaları yazıyoruz" dedi.35 araca, abartı egzoz bulundurmaktan işlem yapıldığını söyleyen Duman, "Bu tip cezalar 88 ile 188 TL arasında değişmektedir. Şu ana kadar 35 araca bu şekilde işlem yapıldı. 7 araç trafikten men edildi" diye konuştu.

11/13

Uygulamalarda cezai işlem uygulanan sürücü Okan Salış, "Ceza yedik. Bilmiyorum tam ama cezalar baya ağırlaşmış. Benim aslında çok fazla yaptığım bir şey yoktu ama sonuçta devlet haklı. Makas atmaktan ceza yedik. Egzozdan da fazla ses geliyor onu da düzelteceğiz artık" dedi.

12/13

Kadıköy’de 6 farklı noktada 4 saat süren uygulamalarda trafiği tehlikeye düşüren, modifiyeli ve abartı egzoz bulunan 383 araca 35 bin 850 lira cezai işlem uygulanırken aralarında bir spor otomobilin de bulunduğu 9 araç da trafikten men edildi.

13/13