Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Kadir Topbaş'tan Tuzla'ya dev marina projesi

Tuzla'ya inşa edilecek Viaport Marine projesini açıklayan Kadir Topbaş, 'Viaport Marine, Tuzla'yı cazibe merkezi yapacak. Yılda 25 milyon insan buraya gelecek' dedi.

1/10

Tuzla'da vatandaşlar ve esnafla buluşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul'a 10 yılda yapılan yatırım ve hizmetler hatırlatarak, 'Birilerinin vizyonlarının bile yetmeyeceği bir İstanbul'u oluşturduk' dedi.

2/10

İstanbul'un çok önemli bir aktivite merkezi olacak Viaport Marine'yi de Tuzla'da inşa edeceklerini müjdeleyen Topbaş, yılda 25 milyon insan Tuzla'ya geleceğini, marinada Tuzla ağırlıklı 2 bin 500 insan çalışacağını söyledi.

3/10

Topbaş, Tuzla Viaport Marine'nin, 570 milyon TL'lik bir yatırım olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi: 'Viaport Marine plajlarıyla, havuzlarıyla, sergi alanlarıyla, toplantı salonları, gezi alanları ve marinasıyla birlikte İstanbul'un cazibe merkezi olacak.

4/10

750 bin metrekarelik yeşil alana sahip olacak projeyi, Asya ve Avrupa yakasından görmeye, yaşamaya metrolarla gelecekler. Turistler de burada konaklamak isteyecek.

5/10

Metro hattından buraya bir havaray sistemi yapacağız. İnşaatı başladı, 5 Mart'ta tanıtım toplantısını yapacağız.' Topbaş, Tuzla'ya ayrıca sahil boyunca hizmet verecek bir nostaljik travmay hattı da yapacaklarını sözlerine ekledi.

6/10

Tuzla'ya iki metro hattı müjdesi de veren Topbaş, birinci hattın Tuzla'yı Kadıköy-Kartal Metrosu'na, ikincisinin de Kaynarca üzerinden Sabiha Gökçen Havalimanı'na bağlayacağını kaydetti.

7/10

Topbaş, böylelikle Tuzla'nın, erişim problemi olmayan bir ilçe haline geleceğini vurguladı. Topbaş şunları söyledi: 'Öte yandan, İçerenköy'deki hali Aydınlı'ya taşıyacağız.

8/10

Burada daha modern bir sebze meyve hali çalışması yaptık. Kamil Abdüş Gölü ile ilgili proje çalışmalarımız da son aşamaya geldi.

9/10

Burada 2 milyon metrekarelik mesire alanı oluşacak.'dedi...

10/10