Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Kanlıca'dan Paşabahçe'ye 3 bin metrelik yaya ve bisiklet yolu

Fotoğraflar: DHA. Daha önce ilk etabı tamamlanan Çubuklu-Kanlıca sahil yolu projesinin ikinci etabı da tamamlanarak hizmete sunuldu.

1/10

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve Beykoz Belediyesi’nin ortaklaşa yürüttüğü sahil genişletme çalışmalarında 2.etapta tamamlanarak halkın kullanımına açıldı.

2/10

Daha önceden açılan bölümle birlikte Kanlıca'dan Paşabahçe'ye yaklaşık 3 bin 700 metrelik yaya ve bisiklet yolu oluşturuldu.

3/10

En manzaralı yaya yolu olmaya aday olan yeni yolda eşşiz boğaz manzarasıyla, Çubuklu 29, Çubuklu Hayal Kahvesi ve İBB Sosyal Tesisleri'nin önünden geçerek Paşabahçe’de sona eriyor.

4/10

İLK ETAP DAHA ÖNCE AÇILMIŞTI Yapımına 2015 yılında başlanan projenin ilk etabı olan Çubuklu-Kanlıca sahil yolu projesi, daha önceden tamamlanmıştı.

5/10

İstanbul Boğaz'ına kazıklar üzerine yapılan ilk etaptaki bin 300 metre uzunluğundaki yol, 10 metre genişliğinde ve üzerinde balık tutma alanları bisiklet ve yürüyüş bölümleri bulunuyor.

6/10

İKİNCİ ETAPTA BİR YANDA BOĞAZ BİR YANDA EĞLENCE MEKANLARI VAR Projenin ikinci etabında yer alan ve yaya yolunu deniz üzerinde uzatarak Paşabahçe’ye kadar ulaştıran çalışmalarda tamamlanarak halkın kullanımına açıldı.

7/10

Çubuklu iskelesinin arkasından başlayarak 2.4 kilometre uzunluğunda ve 10 metre genişliğindeki yeni yaya yolu Çubuklu 29, Çubuklu Hayal Kahvesi ve İBB Beykoz Sosyal Tesisleri’nin önünden geçiyor.

8/10

YAYA VE BİSİKLET YOLU Yeni yaya yolunda bisiklet ve yürüyüş yolu bulunuyor. Projede ayrıca balık tutanlarla, yürüyüş yapanların birbirini rahatsız etmemesi için balık tutma alanları var.

9/10

Projenin üçüncü aşamasında ise Paşabahçe’den Beykoz’a kadar yüzer marinalar inşa edileceği belirtildi.

10/10