Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Kartalkaya'da hafta sonu yoğunluğu

Fotoğraflar: Anadolu Ajansı

Türkiye'nin önemli kayak merkezlerinden Kartalkaya'da hafta sonu yoğunluğu yaşanıyor.

1/10

Batı Karadeniz illerinden Bolu'da, kış mevsiminde beklenen kar yağışı gerçekleşmese de kar kalınlığının 88 santimetre ölçüldüğü Kartalkaya Kayak Merkezi'nde pistler, yapay kar makineleriyle destekleniyor.

2/10

Kent merkezine yaklaşık 45 kilometre uzaklıkta ve Köroğlu Dağları'nın zirvesinde yer alan merkez, bu hafta sonunda da yerli ve yabancı tatilcilerin ilgi odağı oldu.

3/10

Merkezde bulunan 2 bin yatak kapasiteli otel hafta sonunda yüzde 100 doluluk oranıyla hizmet veriyor.

4/10

Otellerin yapay kar üretimi ile desteklenen 70 kilometre uzunluğundaki 25 pistte tatilciler, kayak ve snowboard keyfi yapıyor.

5/10

Kayak merkezindeki iki otelin genel müdürü Yusuf Avcı, otellerin dolu olduğunu belirterek, "Pistlerimiz de dolmuş durumda.

6/10

Günübirlik Kartalkaya'yı ziyaret eden tatilci sayısı da fazla. Yapay karlama ile tüm pistlerde bir metrenin üzerinde kar var. Tüm pistlerimiz açık." diye konuştu.

7/10

Rezervasyonlarının mart ayı sonuna kadar dolu olduğunu belirten Avcı, "Havaların soğumasıyla 24 saat yapay karlama makinelerini devreye alacağız. Zayıf olan yerlere özellikle kar yağdırıyoruz.

8/10

Saatte yaklaşık iki makine ile 50 metreküp kar yapıyoruz. Dolayısıyla 24 saat çalıştırdığımız zaman tüm pistlerde kar, kayacak seviyeye geliyor." şeklinde konuştu.

9/10

Tatil için Samsun'dan Kartalkaya'ya gelen Ebru Tören ise tatilin güzel geçtiğini belirterek, üç gündür kayak merkezinde bulunduklarını, ortamın çok güzel olduğunu söyledi.

10/10