Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Kılıçdaroğlu'nun arşivinden kendi fotoğrafları

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kişisel internet sitesi açıldı. Sitede CHP liderinin yeni yıl mesajı da yayınlanırken günlük programı, okudukları, izledikleri gibi kişisel bilgileri yer alıyor.

1/42

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun bireysel intertnet sayfası hazırlandı. Kılıçdaroğlu’nun Danışmanı Ali Arif Özzeybek yönetiminde hazırlanan sayfa dün açıldı.

2/42

Sayfada Kılıçdaroğlu’nun gündeme dair düşüncelerinin yanı sıra, son okuduğu kitaplara, dinlediği albümlere, farklı konulardaki görüşlerine de yer verildi. Sayfada, önümüzdeki günlerde “Kılıçdaroğlu’nun 1 günü' ve özel gün mesajları da yer alacak. Sitede Kılıçdaroğlu'nun gençlik yılları fotoğrafları da yayınladı.

3/42

Kılıçdaroğlu, siteden yayınladığı yeni yıl mesajında, 'Sevinçler, acılar ve anılarla dolu yıl geride kalıyor. Bu yılın diğerlerinden önemli bir farkı var. 2013 yılı demokrasi tarihimize altın harflarle geçecek sivil harekete sahne oldu.

4/42

Gezi olaylarında Türkiye umudu, geleceğimizin güvencesi, cesur ve bilge gençlik meydanlara indi, anneleri babaları komşuları da meydana indi. Barışçıl ve zekice seslerini duyurdular.

5/42

Bu kuşağın öncülüğünde sokaklardan bir ses yükseldi. Bu ses gerçek anlamda özgürlük ve demokrasi istedi. Ben kendi adıma bu rüzgardan umutluyum. Yeni yılda, yeni bir rüyayı besleyeceğiz. Ayakları yere basan gerçekçi planlar yapacak, bu planları gerçekleştirmek için her zamankinden daha çok çalışacağız.

6/42

Güçlü ,demokrat, aydınlık ve refah bir Türkiye için, yeni yılda da birarada ve elele olacağız. Bu heyevacanlarla tüm yurttaşların sevgi, ve umutla kutluyorum. Mutlu bir Türkiye hayal ediyorum' dedi.

7/42

Kılıçdaroğlu, internet sitesine okuduğu kitapları, izlediği filmleri ve dinlediği albümleri de koydu. Kılıçdaroğlu, Osman Ulagay'ın 'Türkiye Eskisi Gibi Olmayacak', Nuran Yıldız'ın 'Aşk Yüzyılı Bitti', Al Gore'un 'The Future', 'Soner Yalçın'ın 'Samizdat', Hanefi Avcı'nın 'Haliç'te Yaşayan Simonlar', Tony Blair'in 'Bir Yolculuk', Mustafa Balbay'ın 'Silivri Toplama Kampı Zulumhane', Ilan Pappe'nin 'Ortadoğu'yu Anlamak', Onur Öymen'in 'Çıkış Yolu', Ahmet Abakay'ın 'Bakan Danışmanı'nın Not Defteri' kitaplarını okuyor.

8/42

Kılıçdaroğlu, Fazıl Say'ın 'İlk Şarkılar', Sabahat Akkiraz'ın 'Türkü Hayattır', Hülya Polat'ın 'Koçari', Mehmet Özbek ve Abdurrahman Kızılay'ın 'Kerkük Türküleri', Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu'nun 'Gülün Kokusu Vardı', Ruhi Su'nun 'Ankara'nın Taşına Bak' ve Aşık Mahzuni Şerif'in 3 CD'den oluşan albümünü dinliyor.

9/42

Kılıçdaroğlu 'Ne İzliyorum' bölümüne ise ABD başkanlarından Abraham Lincoln'un yaşam hikayesini anlatan 'Lincoln', İngiltere Başbakanlarından Margaret Thatcher'ın hayatını anlatan 'Demir Leydi'nin yanı sıra Nuri Bilge Ceylan'ın 'Bir Zamanlar Anadolu'da' ve 'Üç Maymun', Semih Kaplanoğlu'nun 'Bal', Facebook'un sahibi Mark Zuckerberg'in yaşam hikayesini anlatan 'Sosyal Ağ', Abdullah Oğuz'un 'Mutluluk', Yılmaz Güney'in 'Sürü' filmelerinin yanı sıra 'Matrix', 'Untouchables' ve 'English Patient' gibi Oscar ödüllü filmleri de izliyor.

10/42

Kılıçdaroğlu, Rutkay Aziz'in 'Adalet, Sizsiniz', Müjdat Gezen'in 'Olmasaydı', Uğur Mumcu'nun 'Söz Meclis'ten İçeri' oyunları ile Devlet Tiyatrosu'nda sergilenen 'Bir Delinin Hatır Defteri isimli' oyunlarını izlediğini de ifade etti.

11/42

Sitenin 'Gündeme Dair' başlıklı bölümünde 'Gençler'e seslenen Kılıçdaroğlu, şu ifadelere yer verdi:

12/42

Hepimiz, içimizde bir hayali besliyoruz. Ancak görüyorum ki toplumun bütün kesimlerinde gelecek kaygısı hakim. Çiftçimiz umutsuz, işçimiz, memurumuz sıkışmış, esnafımız darda, gençlerimiz isyanda. Değerli vatandaşlarım, sağlık ve eğitim sistemimizi günümüzün ihtiyaçlarına göre düzenlemek, bilime ve ar-ge’ye daha çok kaynak ayırmak, çiftçiye, işçiye, esnafa, memura destek olmak, girişimcinin önünü açmak mümkün.

13/42

Uluslararası arenada ülkemizin hakettiği saygınlığı geri kazanmak mümkün. Sanatın, sanatçının önünü açarak daha mutlu bir toplum olmak mümkün. Kendini değil, vatanını, milletini düşünen bir yönetim anlayışı ile ortak mutluluğa ulaşmak mümkün. Seçim elinizde. Ben gözü yaşlı bir ülke değil, mutlu bir Türkiye hayal ediyorum.

14/42

Uluslararası düzlemde güçlü, iç ve dış süreçlerini yönetebilen, entelektüel birikimiyle kendini kanıtlayan bir Türkiye hayal ediyorum. İşte bu hayalin gerçek olması için siyaset yapıyorum. Çok değerli gençler, kıymetli vatandaşlarım, benim hayalim sizlerle gerçek olabilir. O gün geldiğinde, ben, yanınızda olacağım. Gelin bu yeni siyaset anlayışında birlikte olalım. Değişimi birlikte yönetelim.'

15/42

Sitenin 'Geleceğe Dair' adlı bölümünde de CHP lideri, şu mesajları verdi: 'Türkiye, son dönemde büyük bir sınav veriyor. Hukukun üstünlüğünün göz ardı edildiği bir dönem yaşıyoruz.

16/42

Kamu kaynakları savurganca harcanıyor, insanların yaşam tercihlerine, alışkanlıklarına, inançlarına yönelik eleştiriler yapılıyor ve özgürlük talepleri yok sayılıyor. Umudum sizlersiniz. Yaşadığımız hukuksuzluklara, yolsuzluklara, fırsat eşitsizliklerine, kutuplaştırıcı, baskıcı yönetim anlayışına siz son vereceksiniz.

17/42

Türkiye'de, gençlerin önderliğinde önlenemez bir değişim rüzgarı esti. Bu rüzgar, yurdun dört bir yanında esmeye devam ediyor. Değişim rüzgarının başrol oyuncuları sizlersiniz. Gençler, sizler, yeni nesillerin ihtiyaçlarını anlayan, ülke kaynaklarını üretimde, bilimde, eğitimde değerlendiren bir yönetimi hak ediyorsunuz.

18/42

Özgür bir medyayı, işleyen bir adalet sistemini, güçlü bir ekonomiyi, çağın gerektirdiği eğitim altyapısını, tarımda, sanayide, sağlık ve turizmde toplumun ve bölgenin ihtiyaçlarını karşılayacak düzenlemeleri, ileri teknolojiyi kısacası sevgili kardeşlerim, barış ortamında mutlu olmayı hak ediyorsunuz.

19/42

Ben, sizlere, haklarınızın teslim edildiği bir yönetimin, yeni bir siyaset anlayışının, gerçekçi çözümlerle güçlü bir değişim yönetiminin sözünü veriyorum.'

20/42

21/42

22/42

23/42

24/42

25/42

26/42

27/42

28/42

29/42

30/42

31/42

32/42

33/42

34/42

35/42

36/42

37/42

38/42

39/42

40/42

41/42