Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

"Kocam ayıplı mal statüsüne girer mi?"

Bursa Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğü'ne bağlı ALO 175 Tüketici Hattı tüketicilerin alışveriş esnasındaki sıkıntılarını çözüme kavuşturuyor. Sanayi ve Ticaret İl Müdürü Mahmut İnan, tüketicilerin şikayetlerine yetişmeye çalıştıklarını söyledi. Tüketicilerin mağdur olmamaları için telefonla onlara doğru yolu gösterdiklerini belirten İnan, tüketici hattına çok sayıda başvuru geldiğini anlattı.

1/6

DAMAT GÜZEL ÇIKMADIĞI FOTOĞRAFI İADE ETTİ Her gün tüketici hattına onlarca başvuru yapıldığını ifade eden İnan, bazı ilginç şikayetler de olduğunu söyledi. Bir tüketicinin satın aldığı damatlığı fotoğrafta güzel durmadığı için iade etmek istediğini belirten İnan, "Bir tüketici ise, nişanlıyken düğün salonu tuttuğunu, ancak nişan bozulunca bu rezervasyonu iptal ettirmek istediğini, fakat verdikleri peşinatı geri alamadığını bildirerek hakkını aradı. Bir tüketici, bir çift ayakkabı satın aldığını, ayakkabının bir tekinin ayağına olmadığını belirterek bize başvurdu. Bilirkişi, bu tüketicinin bir ayağının diğerinden daha büyük olduğunu, bu sebeple ayakkabının uymadığını ortaya çıkardı" dedi.

2/6

TEK YOLCU OLDUĞUM İÇİN UÇAK KALKMADI Bir vatandaşın çocuğuna satın aldığı spor ayakkabısının tabanlarının açılması üzerine tüketici hattını aradığını ifade eden İnan, şunları söyledi: "İncelememiz sonucu ayakkabıyı çamaşır makinasında yıkadığını tespit ettik. Bir tüketici, Bursa'dan Diyarbakır'a gidiş dönüş bilet satın aldığını, ancak dönüşte uçakta sadece kendisi yolcu olarak bulunduğu için hava yolu şirketinin uçak seferini iptal ettiğini, kara yoluyla Bursa'ya dönerek hem çok yorulduğunu, hem de bütün iş programlarının alt üst olduğunu belirterek, mağduriyetinin giderilmesini istedi."

3/6

Bir tüketicinin kilolarından şikayetçi olduğunu söyleyen İnan, sözlerine şöyle devam etti: "Bir tüketici, terziye sipariş yoluyla verdiği takım elbisenin 3 ay sonra kendisine teslim edildiğini, çok kilo aldığından elbisenin bedenine uymadığını belirterek mağduriyetinin giderilmesini istedi. Niçin kilo veremediğini söyleyen tüketici, kilo vermek için ne yapabileceğini sordu."

4/6

Bir tüketicinin, yeni aldığı fotoğraf makinesini kullanamadığı için ALO 175 hattını aradığını anlatan İnan, "Kendisiyle yüz yüze görüştük. Bir fotoğraf makinası satın aldığını, ancak çekmediğini söyledi. İncelediğimizde tüketicinin fotoğraf çekimi sırasında objektifteki kapağı çıkarmadığını tespit ettik" ifadelerini kullandı.

5/6

KOCAM AYIPLI MAL OLUR MU? Bir kadının ise kocasını şikayet ettiğini anlatan İnan, sözlerini şöyle tamamladı: "Bu tüketici, 'Eşim nişanlıyken bana çok iyi davranıyordu. Ardından evlendik. Daha sonra farklı biri gibi davranmaya başladı. Kocam ayıplı mal statüsüne girer mi?' diye sordu. Bazen böyle ilginç başvurular oluyor."

6/6