Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Komutanlar düğün konvoyunun önünü kestiler

Yüksekova'ya 40 kilometre uzaklıkta bulunan Yeşiltaş Köyü'nde çifte mutluluk yaşandı. Yeşiltaş'ta yaşayan iki kardeş, aynı günde evlendi. Kardeşlerden Ercan Çoruh, Yüksekova merkezde ikamet eden Hüsna Genç ile Sinan Çoruh ise akrabasının kızı olan Begihan Çoruh ile hayatını birleştirdi.

1/8

Aynı anda yapılan kardeş düğününe yoğun katılım oldu. Yüksekova 7. Hudut Alayı Komutanı Cemalettin Doğan ve 3. Piyade Tümeni Kurmay Başkanı Mehmet Yılmaz da düğüne katılarak köylülerin mutluluğunu paylaştı.

2/8

Dağlıca köprüsünde Yüksekova'dan gelen gelin konvoyunun önünü kesen komutanlar, sağdıç ve damadın babası ile pazarlık yaptı. Pazarlık neticesinde sağdıçtan bir inek alan komutanlar, ineği geline hediye etti.

3/8

7. Hudut Alayı Komutanı Cemalettin Doğan, daha sonra yanlarında getirdikleri ay yıldızlı bayrağı öperek geline hediye etti. Bayrağı alan gelin öpüp alnına koydu

4/8

Daha sonra düğün alanına geçen komutanlar, beraberinde getirdikleri hediyeleri düğün sahiplerine ve köyün kanaat önderine ikram etti.

5/8

Düğün alanına girerken yollarını kesen çocuklara harçlık dağıtan komutanlar, çocuklarla birebir ilgilendi. Düğün alanında uzun süre kalan komutanlar, beraberlerinde getirdikleri altın takıları gelinlere taktıktan sonra düğün alanından ayrıldı

6/8

7/8