Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Köpeği onun için trenin altına atladı

Yaklaşık 20 yıl önce görme yeteneğini kaybeden 61 yaşındaki Cecil Williams aslında çok şanslı bir adam. Çünkü onun için gözünü kırpmadan hızla gelen metronun önüne atlayan bir köpeği var. Orlando isimli kahraman köpeğin hareketi sahibiyle birlikte herkesin gözlerini yaşarttı ve ABD'de günün kahramanı oldu.

1/12

ABD'nin New York kentindeki Manhattan metro platformunda meydana gelen olayda, sahibinin trenin yaklaştığı sırada sendelediğini ve bayılmak üzere olduğunu hisseden Orlando adlı, siyah Labrador cinsi köpek, gelen trene aldırmadan rayların üzerine atlayarak sahibinin düşerek trenin altında kalmasını önledi.

2/12

Görgü tanıkları raylara atlayan Orlando'nun sürekli olarak havlayarak, sahibi 61 yaşındaki Cecil Williams'ın rayların üzerine kapaklanmasına engel olmaya çalıştığını belirtti.

3/12

Olayı New York Post gazetesine anlatan görgü tanıkları, trenin yaklaştığı anda bile Williams'ı ayakta tutmaya çalışan Orlando'nun sahibini öptüğünü ve hareket ettirmeye çalıştığını belirtti. Orlando ve sahibi Williams olaydan ciddi yara almadan kurtuldu.

4/12

Ancak bazı görgü tanıkları ise 61 yaşındaki Williams'ın ve köpeğin trenin altında kaldığını ve mucizevi şekilde kurtulduğunu söyledi.

5/12

Hastane yatağında konuşan Williams, dişçiye gitmek için yola çıktığını ve metro platformundayken kendisini bayılacakmış gibi hissetmeye başladığını anlattı.

6/12

Olayı anlatırken bir an duygulanarak sesi kısıldığı görülen Williams, "Beni tutmaya çalıştı. Köpek hayatımı kurtardı" dedi.

7/12

Başında büyük bir bandaj olduğu görülen Wiliams, bilincini neden kaybettiğini bilmediğini ancak insülin ve diğer bazı ilaçlar aldığını kaydetti. Williams, ciddi ancak tasasız bir köpek olarak tanımladığı Orlando'nun hastanede yeni dostlar edinğini söyledi.

8/12

Gözlerinin 1995 yılından beri görmediğini ve Orlando'nun ikinci rehber köpeği olduğunu anlatan Williams, 5 Ocak'ta 11 yaşına basacak Orlando'nun yakında emekli olacağını kaydetti.

9/12

Sigortasının iş görmeyen bir köpeği karşılamadığını dile getiren Williams, eğer bir şekilde ona bakabilecek maddi yardım yapılırsa kesinlikle kendisiyle kalmasını istediğini söyledi.

10/12

Williams kurtulmasıyla ilgili "Bir gücün beni koruduğunu hissettim. Mucizeviydi.

11/12

Bir nedenden dolayı Tanrı beni yanına şimdi almadı. Demek ki burada hala yapacağım şeyler var."

12/12