Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Köylü çocukların yeni gözdesi hokey

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki Bilgi Ortaokuluna 2 yıl önce atanan Beden Eğitimi öğretmeni Abit Bostancı, göreve başladıktan kısa bir süre sonra öğrencilerine daha önce adını dahi duymadıkları hokey sporunu öğretmeye başladı.

1/13

Öğrencilerin yoğun ilgi göstermesi üzerine Bostancı, okulda hokey takımı kurarak takımıyla okullararası hokey müsabakalarına katıldı. İlk yılda Bölgelerarası Hokey Şampiyonası'nı namağlup şampiyon tamamlayan takım, daha sonra Suruç Gençlikspor Kulübü bünyesine geçerek antrenmanlarına Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğüne ait tesiste devam etti.

2/13

Bu sırada tesis çevresinden geçen ve ilk kez gördükleri sporu merak eden çok sayıda çocuk, hokeyi öğrenmek için takıma dahil oldu. Kısa sürede hokeyi öğrenen çocuklar, başarılar elde ederek, milli takımda hokey sopası sallamayı hedefliyor.

3/13

Öğretmen Bostancı yaptığı açıklamada, ilçede göreve başladıktan hemen sonra öğrencilerini hokey sporuyla tanıştırdığını söyledi. Kendisinin de 10 yıldır hokeyle uğraştığını belirten Bostancı, büyük zorluklarla karşılaştığını belirterek, "Öğrencilerimizle bu spora başladığımızda hiç malzememiz yoktu, malzemelerimizi kendimiz tedarik etmeye çalıştık. Öğrencilerimize bu sporu öğretmeye başladık." dedi.

4/13

Bostancı, çocukların hokeyi ilk izlediklerinde çok şaşırdıklarını ve merak ettiklerini dile getirerek Suruç'ta şu anda 32 çocuğun hokey oynayarak müsabakalara hazırlandığını kaydetti.

5/13

Çocukların yabancı oldukları sporu kısa sürede öğrendiğini ve katıldıkları müsabakalarda başarılar elde ettiğini ifade eden Bostancı, şöyle konuştu: "Geçen yıl bölgelerarası şampiyonada namağlup bir şekilde bölge şampiyonu olduk. Daha sonra Türkiye finallerine katıldık ve çeyrek finalde elendik. Bu yıl da Konya'da düzenlenen Türkiye Şampiyonası'nda şampiyon olan takıma çeyrek finalde elendik ve en iyi 8 takım arasında yer aldık. Başarılar artınca hem ailelerin bize desteği, hem de bu spora başlayan çocuklarımızın sayısı arttı. Bu sporu ilçede ilk başlattığımızda sahanın etrafından dolaşan kötü alışkanlığı, internet kafe alışkanlığı bulunan çocukların hepsini bu sporun içine katarak onları bu sürecin içinden çıkardık. Hedefimiz, buradaki sporcularımızdan en az 4'ünü milli takıma kazandırmak. Ayrıca bu spor sayesinde onları üniversite eğitimine da kazandırmayı planlıyoruz."

6/13

7/13

8/13

9/13

10/13

11/13

12/13