Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Kraliyet sarayındaki soğuk savaş

Prens Charles hakkında yazılan biyografi kitabı, Kraliçe’nin Camilla’ya karşı soğuk savaşını ortaya çıktı.

1/16

İngiliz basınında gündeme gelen haberlerde, Prens Charles evlenmeden haftalar önce Kraliçe’nin Camilla’yı törenlerden ve akşam yemeklerinden çıkardığı öğrenildi. Kraliçe’nin ayrıca Camilla ile düğününde bile konuşmadığı öne sürüldü.

2/16

Prens Charles ve Camilla Parker Bowles boşanmış iki kişi olarak evlenmek istediklerinde İngiliz sarayı bu evliliğe karşı çıkmıştı.

3/16

Prens Charles hakkında yazılan yeni bir biyografi kitabı bu evliliğin perde arkasında yaşananları gün yüzüne çıkardı.

4/16

İngiltere’nin en çok okunan yazarlarından biri olan Tom Bower’ın yazdığı ‘Prince Charles’ adlı kitap, Prens Charles’ın annesi Kraliçe II. Elizabeth ile eşi Camilla arasındaki soğuk savaşı ortaya koydu.

5/16

Kitapta, Prens Charles’ın, bir akşam annesiyle yüz yüze gelip sevdiği kadın Camilla Parker Bowles’a karşı beslediği düşmanlığa son vermesini istediği bilgisi yer aldı.

6/16

Yıllarca Kraliçe ve annesi, Charles’ın sevgilisiyle ilgili bir şeyler yaptıklarını inkar ettiler.

7/16

Oysa kitapta ortaya çıktı ki, hem Kraliçe hem de annesi, Camilla’yı resmi ve gayri resmi tüm kraliyet etkinliklerinden uzak tutmayı isteyip onu ve Charles’la olan ilişkisini yok saymışlar.

8/16

Kitapta, Kraliçe’nin Camilla için “kötü kadın” ifadesini kullandığı bilgisi yer alıyor.

9/16

Kraliçe’nin Prens Charles’ın Camilla ile asla evlenmeyeceğine inandığı öğrenilse de Charles, 2005 yılında sevdiği kadına evlenme teklif etti.

10/16

Kraliçe’nin hiç istemediği düğün de gerçekleşti. Ancak biyografideki bilgiye göre Kraliçe, hiç istemediği gelini Camilla ile düğününde bile hiç konuşmadı.

11/16

İngiliz Kraliyet ailesi...

12/16

İngiliz Kraliyet ailesi...

13/16

İngiliz Kraliyet ailesi...

14/16

İngiliz Kraliyet ailesi...

15/16

İngiliz Kraliyet ailesi...

16/16