Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Kubalı model Tsunami Valiente Türkiye'ye vuruldu

Türkiye’de çalışan yabancı mankenlerin en uzun soluklusu o. Kübalı model Tsunami Valiente Bacallao (30) tam 7 yıldır İstanbul’da yaşıyor.

1/14

Beşiktaş’ta oturuyor, Çarşı’yı destekliyor, en beğendiği erkek Süleyman Seba. “Bir Türkle evlenir misin” sorusuna bile cevabı Türk işi: “Neden olmasın, kısmet bu işler!”

2/14

Bana Kübalı olmayı anlatır mısınız? Kübalı olmak çok eğlenceli, merak uyandıran, gurur verici bir şey.

3/14

İnsanlar Kübalı olduğumu duyduklarında hemen sorular sormaya başlıyor. Müzik, puro, politika, en iyi sezonu, mimari, karışık kültürümüzden falan konuşuyoruz. Kübalı kadınlar güçlü karakterli, okumayı seven, müzik âşığı, tutkulu ve özgür kadınlardır.

4/14

Nasıl bir aileniz var? Havana’da doğdum. Annem ve babam halen Küba’da yaşıyor. Amerika’da yaşayan bir erkek kardeşim var. Annem bir hotelde şef, babamın ise bir çiftliği var.

5/14

İsminizi kim koymuş? Babam koymuş. Tsunami ismini bir dergide görmüş ve hoşuna gitmiş. Ben de adımı çok seviyorum, sarsıcı bir etkisi var.

6/14

Çocukken ne olmak isterdiniz? Dans etmeyi, şarkı söylemeyi, makyaj yapmayı, giyinmeyi çok severdim. Dergilerde modelleri görünce keşke ben de onlar gibi olabilsem derdim.

7/14

Bir keşfedilme hikâyeniz var mı? Hayır yok. Annemin bir arkadaşı model olmam gerektiğini söyledi ve beni Küba’da bir ajansa götürdü. Ve model oldum.

8/14

Küba’yı neden terk ettiniz? Çünkü dünyayı merak ediyordum. Seyahat etmek ve farklı kültürleri tanımak istiyordum. İlk yolculuğumu İspanya’ya yapmıştım.

9/14

Peki Türkiye? Burayı da çok merak ediyordum. İlk gelişim tamamen turistik geziydi. Sonra 23 yaşında iş için geldim ve kaldım. 7 yıldır buradayım.

10/14

Ne buldunuz bu ülkede? İstanbul muhteşem bir şehir. Ben bu şehre aşığım. Her sabah mutlu uyanıyorum, daha ne isterim. Sizi yani Türkleri çok seviyorum. O kadar sıcakkanlısınız ki kendimi evimde gibi hissediyorum. Ben bu ülkede yabancı değilim. Sizden biriyim. En çok, en çok nesini seviyorsunuz bu şehrin? İnsanlarını, havasını, Boğaz’ı, eski İstanbul mimarisini...

11/14

Nerede oturuyorsunuz? Beşiktaş. Oturmakla da kalmıyorum Beşiktaş’ı tutuyorum. İnönü yıkılmadan önce maçlara da gidiyordum. Stad bitsin yine gideceğim. Çarşı kızıyım, Çarşı’yı çok seviyorum. Bir Türk’le evlenir misiniz? Neden olmasın, tabii ki olabilir. Kısmet bu işler. En beğendiğiniz ünlü Türk erkeği kim? Süleyman Seba’ydı. Ruhu huzur bulsun. Bana beş kelimeyle Türk erkeğini anlatır mısın? Yakışıklı, çalışkan, cömert, komik ve akıllı.

12/14

Peki Türk kadınları? Çok iyi Türk kadın arkadaşlarım var. En beğendiğim ise Didem Soydan. Farklı, bambaşka bir güzelliği var. Asla sıradan değil. Türkiye’de yabancı olmak hiç zor olmadı mı? İlk iki yıl zordu. Ama insanları ve şehri tanıdıkça kolaylaştı. Küba’yı özlüyor musunuz? Evet, her yıl gidiyorum. Bir gün geri dönecek misiniz? Şimdilik öyle bir düşüncem yok ama ileride neden olmasın.

13/14

Kendinizi seksi buluyor musunuz? Ne giydiğime bağlı olarak kendimi seksi bulduğum zamanlar oluyor. Sanıyorum sizinle yaptığım çekimlerde seksiyim. Ama ben genel olarak kendimle mutluyum. En unutamadığınız işiniz hangisiydi? Vogue Türkiye için Emre Doğru ve Taner Ceylan ile yaptığımız çekim aklımdan hiç çıkmayacak. Harikaydı. Bir de Fashion Week’deki Özgür Masur defilesini unutamam.

14/14