Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Mahkemelik olan ünlü isimler

Özel hayatlarında veya iş hayatında mahkemelik olan ünlüleri listeledik...

1/30

Demet Akalın Doktorla Mahkemelik Demet Akalın doğumun ardından sol tarafındaki uyuşukluk ve ağrıların dinmemesi üzerine hastaneye koşmuştu.

2/30

Akalın'ın doktoru, durumun geçici olduğunu söyleyip beklemesini tavsiye etmişti. Ancak Akalın, aradan 1.5 ay geçmesine rağmen ağrıları dinmeyince doğumu yaptıran doktoru mahkemeye vermişti.

3/30

Dadıyla Mahkeme Ebru Şallı iki yıl önce küçük oğlu Pars'ın dadısıyla mahkemelik olmuştu... Her şey Şallı'nın Twitter'daki sayfasına Allah herkesin çocuklarını korusun böyle insan kılığındaki yaratıklardan” notuyla başlamıştı.

4/30

Üniversite öğrencisi dadı Şallı’nın küçük oğluna baktığı sırada dedesinin hastalandığını, o nedenle izin istediğini belirterek, “Dedemin hastalığı uzun sürünce işten ayrılmak zorunda kaldım. Pars’ a çok iyi baktım. Ebru Şallı’nın dediği gibi çocuğuna hiçbir zarar vermedim, düşürmedim.

5/30

Bunlar gerçek dışı. Attığı twitler yüzünden iş bulamaz hale geldim" demişti. Mermer, Şallı hakkında hakkında 2 yıla kadar hapis istemiyle hakaret davası açmıştı.

6/30

Çağla Şikel, ocak ayında televizyon programında göğsünün açılmasının ardından “Kurgu bu. Bilerek yaptı, kaza olduğuna inanmıyorum” diyen Erol Köse’ye tazminat davası açmıştı.

7/30

Duygu Çetinkaya, sunuculuğunu yaptığı programa konuk olan Niran Ünsal ile yayında tartıştı. Tartıştıktan sonra Niran Ünsal'ın Twitter hesabından "Duygu Çetinkaya 2014 fuhuş operasyonunda yakalandı" şeklinde yaptığı paylaşım nedeniyle mahkemelik oldu.

8/30

Sete Gelmedi Ünlü oyuncuya rol aldığı ''Pis Yedili'' dizisinden izinsiz ayrıldığı ve sete gitmediği gerekçesi ile yapımcı Gani Müjde tarafından dava açıldı. Geçtiğimiz yıl sonuçlanan davayı Kadir Doğulu kazandı.

9/30

Eski Şoförü Mahkemeye Verdi Özlem Yıldız'a da önceki yıl özel şoförü tarafından alacağının ödenmediği gerekçesiyle dava açılmıştı. Yıldız'ın o dönemde evli olduğu Sinan Serter ile birlikte yaşadığı Beykoz Acarkent Sitesi'ndeki villasında şoför olarak çalışan Mihat Çatıkkaş 14 bin 500 TL olan alacağının ödenmemesini gerekçe göstermişti.

10/30

Çatıkkaş aynı zamanda kendi kredi kartıyla Serter ailesi için bazı harcamalar yaptığını bunları ödeyemeyince de evine haciz geldiğini söylemişti.

11/30

Eski Yardımcıdan Dava Sibel Can'ın yanında 15 yıl boyunca çalışan yardımcısı Elif Köse de sanatçı aleyhine tazminat davası açtı.

12/30

Köşe, Can'ın kendisini haksız yere işten çıkardığını altı aylık maaşını ve 15 yıllık sigorta primlerini ödemediğini de ileri sürdü. İşin ilginç yanı davada Can'ın eski eşi Hakan Ural'ın tanık gösterilmesiydi.

13/30

Şarkıcı Mustafa Sandal, Gülben Ergen'i kendisine ait olan ''Şıkır Şıkır'' şarkısını izinsiz albümüne alması nedeniyle mahkemeye verdi. İkili bir süre sonra canlı yayında barıştı.

14/30

Survivor'un güzel yarışmacısı Sahra 2 yıl önce gittiği bir hastanedeki işleyişi beğenmediği için şikayet kutusuna attığı "rezalet bir hastane, yapacağınız işin .." notu mahkemelik olmasına neden olmuştu.

15/30

Hülya Avşar, hakkında en çok dava açılan isimlerin başında geliyor. Avşar Kızı, evinin kamu alanını ihlal etmesinden hakarete kadar birçok kez adliye koridorlarında `sanık` olarak yer aldı.

16/30

Seda Sayan, Lerzan Mutlu'nun Twitter üzerinden “Gençlerle aşık atıp kimsenin ekmeğiyle oynamaya çalışmıyorum. Zangoç olmuşsun hala genç kız gibi davranıyorsun, 58 doğumlu bir dinozor” yazması nedeniyle iki ünlü mahkemelik oldu.

17/30

Geçtiğimiz yıl sonuçlanan davayı Seda Sayan kazandı fakat verilen tazminatı az bulup davayı temyiz kararıyla artırmak istemesi üzerine dava bozuldu.

18/30

Şarkıcı Emrah, 2016 yılında Acun Ilıcalı'nın yapımcılığını yaptığı müzik yarışmalarında kendi şarkılarını izinsiz kullandığı gerekçesiyle dava açtı.

19/30

İbrahim Tatlıses, en çok mahkemelik olan ünlülerin başında geliyor. İbo, adam dövme gibi bazı nedenlerden ötürü adliye koridorlarında boy göstermek zorunda kalmıştı.

20/30

Ünlü şovmen Okan Bayülgen`in başı sivridili yüzünden pek çok kez belaya girdi. Okan`a hakaret davası açan isimler arasında Lerzan Mutlu da var.

21/30

Genç şarkıcı Justin Bieber da eski koruması tarafından mahkemeye verilmişti. Bir yıldan fazla süre sanatçının korumalığını yapan Moshe Benabou, şarkıcının yaklaşık 420 bin doları bulan fazla mesai ücretlerini ödemediğini ve kendisine saldırdığını ileri sürdü.

22/30

Her gün 14-18 saat aralıksız çalıştığını belirten Benabou, genç şarkıcının ekim ayında kendisine hakaret edip fiziksel saldırıda bulunduktan sonra haksız bir biçimde işten çıkardığını söyledi.

23/30

Britney Spears'ın eski koruması Fernando Flores de ünlü yıldızın kendisini taciz ettiğini söyleyerek dava açmıştı.

24/30

Flores, Spears'ın korkunç biri olduğunu söyleyerek "Uyuşturucu kullanıyordu, kişisel temizliğine dikkat etmiyordu ayrıca odama gelip beni taciz ediyordu" demişti. Flores, eski işvereni Spears aleyhine 10 Milyon Dolarlık tazminat davası açmıştı.

25/30

Angelina Jolie'nin eski asistanı Ana Charlotiaux da ünlü yıldıza 55 bin dolarlık tazminat davası açtı.

26/30

Eski asistan iki yıl boyunca Jolie için çalıştığını ve bu süre içinde yasal izin haklarını kullanamadığını ileri sürdü.

27/30

Oysa Jolie, eski asistanını fazla izin kullandığı için işten çıkarmıştı.

28/30

29/30