Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Meclis'in enleri

En sempatik vekil ESKİ askeri hakim AKP’li İsmail Göksel, teklifin Askeri Yüksek İdare Mahkemesi üyeleri için de hakimlik teminatını öngören maddesi üzerine konuşurken iktidar ve muhalefetten alkış aldı. CHP ve MHP’lilerin “devam devam” diyerek konuşmasını sürdürmesini istedikleri Göksel, kürsüden indikten sonra muhalefet milletvekillerince kucaklanarak kutlandı.

1/7

En kavgacı vekil TUNCELİ Bağımsız Milletvekili Kamer Genç, kürsüye her çıktığında Genel Kurul’da tansiyon yükseldi. Kavgalı oturumların neredeyse tamamında başrolde Genç vardı. AK Partili vekillerin sözlü ve fiili saldırılarına karşı Genç’i MHP ve CHP’li vekiller korumaya aldı. MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural ise görüşmelerde en çok itirazda bulunan vekil oldu.

2/7

Hedef isim: Şahin ANAYASA görüşmelerini başından sonuna kadar yöneten TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, muhalefetin yanısıra zaman zaman AKP’lilerin de hedefi oldu. CHP ve MHP’liler ve Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç sık sık “yanlı tutum” sergilediği gerekçesiyle Şahin’in tutumu üzerine “usul” tartışması açılmasını istediler.

3/7

Ayva güldürdü AKP’li görme özürlü milletvekili Lokman Ayva oylamalara arkadaşlarının ve kavasların yardımıyla katıldı. AKP’li Cevdet Erdöl’ün bir oylamada görmeyen Ayva’ya, zarfı atacağı kupayı eliyle göstermesi gülüşmelere yol açtı.

4/7

En şık vekiller AKP İstanbul Milletvekili Özlem Türköne, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın her oy kullanışında yanında yer alarak fotoğraf karalerine en çok giren isim oldu. Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu ise görüşmeler boyunca şıklığıyla dikkat çeken vekillerden biriydi.

5/7

En özverililer Yumruklu saldırıya uğramasına karşın Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız oylamalara katılmayı aksatmazken, kanser tedavisi gören AK Partili Mustafa Kuş da, oylamalara eksiksiz katılarak grubuna destek oldu.

6/7

En küfürbaz CHP’li Şevki Kulkuloğlu’nun “Kıvırtan Başbakan İstemiyoruz” pankartı açması sonrası yaşanan tartışmalarda AKP’li Cemal Kaya’nın sarfettiği galiz küfür TBMM tutanaklarına aynen yansıdı. Görüşmelerde en çok tartışan iki isim ise Burhan Kuzu ile Kamer Genç oldu.

7/7