Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Moda tarihine damga vuran 10 gelinlik

Düğün günü her kadının hayatının en unutulmaz ve heyecan verici günlerinden biridir. Beyaz elbisesiyle gelin yolunda yürüyen bir kadına bakmak da ayrı bir keyif.

1/23

Kadınların çocukluklarından beri hayalini kurduğu gelinliği seçmek de hiç öyle kolay bir iş değil . Onu mükemmel göstermesinin yanı sora, gelinin kişiliğini de yansıtmalı giydiği gelinlik.

2/23

1.Prenses Diana Prens Charles'la 20 Temmuz 1981'le görkemli bir düğünle evlenen Prenses Diana'nın gelinliği David ve Elizabeth Emanuel tarafından tasarlandı.

3/23

Fildişi rengindeki ipek gelinlik tüm zamanların en iyi gelinliği haline geldi.

4/23

2.Kate Middleton İngiliz Kraliyet ailesinin görkemli düğünleri ülkenin en önemli etkinleri içinde.

5/23

Tüm dünyada canlı yayınlanan düğünde Kate'in çok konuşulan gelinliğini ünlü modacı Alexander McQueen tasarladı.

6/23

Bu model gelinlik ülkemiz dahil tüm dünya gelinlerine ilham verdi.

7/23

3.Grace Kelly Grace Kelly yabancı kaynaklı bir derginin yaptığı ankete göre tüm zamanların en zarif ve şık gelinleri listesinin başında yer alıyor.

8/23

Güzel Hollywood yıldızı ve Monako prensinin düğünü üzerinden yarım yüzyıldan fazla zaman geçmiş olsa da, Grace Kelly'nin ikonik gelinliği modacılara ilham vermeye devam ediyor.

9/23

Grace Kelly'nin ikonik gelinliği

10/23

4.Sarah Jessica Parker - Sex and City dizisinden Birçoğumuz onu Sex and City dizisindeki, Carrie Bradshaw rolüyle tanıdık. Şehirli bir kadının hayatını anlatan dizide Carrie'nin modaya tutkusunu izleyenler çok iyi bilir.

11/23

Şüphesiz Carrie Bradshaw'un gelinliği sıradan bir gelinlik olamazdı. Vivienne Westwood tarafından tasarlanan eşsiz gelinlik bilinen gelinlik kalıplarının dışına çıktı.

12/23

5.Jacqueline Kennedy ABD Senatörü John F. Kennedy ile 1953 yılında evlenen first lady, gelinliği içinde muhteşem görünüyordu.

13/23

ABD Senatörü John F. Kennedy ile 1953 yılında evlenen first lady, gelinliği içinde muhteşem görünüyordu.

14/23

6.Angelina Jolie Hollywood'un en güzel çifti Angelina Jolie ve Brad Pitt 23 Ağustos 2014'de 6 çocuklarıyla birlikte Güney Fransa'da özel bir törenle evlendi.

15/23

Şüphesiz bu düğün tüm dünyanın en uzun süre beklediği düğün oldu. Angelina Jolie, çocuklarının renkli çizimlerinin yer almasını istediği gelinlik, Versace tarafından tasarlandı.

16/23

7.Marilyn Monroe Güzellik ikonu Marilyn Monroe, beyzbol efsanesi Joe DiMaggia ile yaptığı ikinci evliliğinde beyaz kürk yakalı koyu kahverengi, kalem bir elbise giydi.

17/23

Moda eleştirmenleri, Marilyn Monroe'yu bu sıradışı ve şık gelinliğiyle hatırlar.

18/23

8.Kristen Stewart - The Twilight Saga Bella Swan kakaterine hayat veren Kristen Stewart 'ın gelinliği büyük sansasyon yaratmıştı.

19/23

Carolina Herrera tarafından tasarlanan aşağıya kadar düğmeli, uzun kollu gelinliğin değerği 35 bin Dolar

20/23

9.Renee Zellweger 2005 yılında evlenen Renee Zellweger, Carolina Herrera tarafından tasarlanan gelinlik sadelikten yana olanlar için muhteşem bir tercih.

21/23

10.Victoria Beckham Victoria Beckham işmdi kendi tasarımları yapsa da o dönem, Spice Girls üyesiydi.

22/23

1999 yılında ünlü futbolcu David Beckham'la evlenen Victoria, Vera Wang tasarımı şampanya rengi gelinlik giydi.

23/23