Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Onlar formda kalmanın sırlarını açıkladılar

KELLY BROOK. Dansçılıktan oyunculuğa geçen Kelly Brook'a göre formda kalmasının en önemli sırrı: "Hiç bıkmadan usanmadan defalarca seks yapmak." Brook "Eğer yeteri kadar seks yaparsanız spor yapmanıza ya da katı diyetler uygulamanıza gerek kalmaz. Her zaman formda olursunuz" diye konuştu.

1/35

Brook'un formda görünmek için bir sırrı daha var:"İyi enerji yayarak formda ve sağlıklı görünüyorum."

2/35

LIV TYLER. Güzel yıldız bütün hayatı boyunca yiyeceklerine dikkat ettiğini, sürekli diyette olduğunu söylüyor.

3/35

Liv Tyler

4/35

BEYONCE. Ünlü şarkıcı formda kalma sırrını şöyle açıklıyor: "Bir sürü sıkıcı yiyecek yiyorum. Taze sebzeler gibi.. .

5/35

Ekmek ve kırmızı et yemiyorum. Alkol kullanmıyorum. Ama alkol kullanmamamın asıl sebebi kilomu korumak değil tadını sevmiyorum."diyor...

6/35

MARIAH CAREY. Güzel yıldızın menüsünde balık ve düşük kalorili çorbalar yer alıyor.

7/35

O da diğer ünlüler gibi ekmek yemiyor...

8/35

Anne Hathaway: Güzel yıldız sabahları yumurta akı ve buharda pişirilmiş sebze yediğini söylüyor.

9/35

Düzenli olarak öğün atlamadan yemeğe dikkat ettiğini ve yediklerini de sağlıklı yiyecekler arasından seçtiğini söylüyor.

10/35

Rihanna:Ünlü şarkıcı karbonhidratların vücudu için en büyük düşman olduğunu söylüyor. Ama ekliyor " Eğer üç gün karbonhidrat yemezsem kendimi güçsüz hissediyorum."

11/35

Bunun dışında formunu korumak için her üç saatte bir hafif bir şeyler yediğini söylüyor Rihanna. Ama yoğun çalışma temposu içinde bazen günde sadece bir ya da iki öğün yiyebildiğini de sözlerine ekliyor.Rihanna sabah kahvaltısında yumurta akı ve ananas yediğini söylüyor. Yanında da bir bardak sıcak suya limon suyu katıp içiyormuş. Öğle yemeğinde ise balık ve patates yediğini söylüyor güzel yıldız. Sebzeden pek hoşlanmadığını söyleyen Rihanna "Ama yine de sebze yemeğe çalışıyorum. Akşam yemeklerinde de balık yiyorum" diyor.

12/35

Sienna Miller. Güzel yıldız kilosunu korumak için davetlerde şarap yerine votka içtiğini söylüyor.

13/35

Bu tercihin sebebi ise votkanın kalorisinin daha az olması.

14/35

MEL B. Kendisi de geçmişte fazla kilolarıyla mücadele eden eski Baharat Kız "İnsanların hangi yiyeceklerin sağlıklı olduğunu anlaması gerekiyor.

15/35

Tavuk, patates püresi, sebze yiyebilirsiniz...

16/35

Bu benim sıklıkla yediğim sağlıklı bir yiyecek" diyor...

17/35

MADONNA. 50 yaşında olmasına rağmen hala genç kızları kıskandıran Madonna'nın formda kalmasının en önemli sebebi spor kuşkusuz.

18/35

Yiyeceklerle ilgili tercihlerini de şöyle açıklıyor Madonna "Restoranlarda yemek yemem.

19/35

Çünkü bu yiyeceklerin içinde ne olduğunu asla bilemezsiniz:"

20/35

RENEE ZELLWEGER. Eğlenceli bir hobiyle fit kalmaya çalışıyor ve tırmanıyorlar. kırsalda küçük tepelerde yapılan tırmanma yürüyüşü hem strese hem de kiloya birebir

21/35

TÜLİN ŞAHİN. Yürüyüş başta olmak üzere fiziksel aktivitesini hiç eksik etmediğini söyleyen Şahin formda kalma sırrını şöyle açıklıyor:

22/35

Dolabımda asla süt ürünlerini eksik etmem. Günde beş çeşit meyve yerim.Kahve ve çayda şeker kullanmam.

23/35

ANGELINA JOLIE. "Afrika gezisi sırasında oranın yerlilerinden öğrendiğim bu çay sayesinde formumu koruyabiliyorum.

24/35

Hamileyken hiçbir şeyden kısmamam gerekiyordu. Her şeyden biraz biraz yedim. Ama aynı zamanda sürekli sarımsak çayından içtim. Hamilelikten sonra da bu çayı içerek, emzirerek ve yoga yaparak fazla kilolarımdan kurtuldum. İçinde zencefil, sarımsak, bal ve limon bulunan bu çay sayesinde kilo verdim. Tabii yanında sporu da ihmal etmedim.

25/35

HANDE YENER. Yener üç yıldır pilates yapıyor. Ünlü şarkıcı formda kalma sırrını şöyle anlatıyor:

26/35

Spor yapmak hem çok iyi hissettiriyor. Hem de zihin açıyor. Bedensel sağlık için de pilates bütün vücudu çalıştıran bir spor şekli. Haftada üç gün birer saat yapıyorum ve çok mutlu oluyorum. Kendimi artık dişi ve dinamik hissediyorum. Açık havada koşmayı ve yürümeyi de ihmal etmiyorum.

27/35

EBRU ŞALLI. Hamileliğinde bile neredeyse hiç kilo almayan Şallı'nın sırrı pilates. Nasıl formda kaldığını bakın nasıl anlatıyor Şallı:

28/35

“Önemli olan zayıf değil, aynı zamanda sağlıklı kalabilmek. Ben yıllardır aynı kilodayım. Çünkü dengeli beslenirim. Günde sekiz öğün yemek yerim ve tabii ki sporumu hiç aksatmam. Pilates favori sporum. Bedeninizin nasıl inceldiğini ve daraldığını hissedebiliyorsunuz. Onun haricinde çok fazla taze sebze ve meyve yerim. Günde mutlaka iki fincan yeşil çay içerim. Yasaklarım yoktur. Ama hepsini ölçülü yerim.”

29/35

IRMAK ÜNAL. Ortaokul ve liseden itiraren profesyonel olarak okul takımlarında yüzücülük yapan Ünal, Bilkent Üniiversitesi'nde step ve aerobik takımlarına girdi.

30/35

Ünal formda kalma sırrını şöyle anlatıyor: Yüzme alanında çok sayıda ödülüm var. Yüzme çok disiplinli bir spor olduğu için hayatıma da farklı şekillerde yansıdı.

31/35

TÜRKAN ŞORAY. Ünlü yıldızın hiç vazgeçmediği bir alışkanlığı var.

32/35

Yıllardır her sabah yürüyüş yapıyor ve formunu böyle koruyor.

33/35

YONCA EVCİMİK. Dans ve pilates yapıyor. Uzun bir süre Yoga ve Tai Che çalışmış.

34/35

Evcimik, dans etmediği zamanlarda vücudunu dinç tutmak amaçlı yaptığım bu sporların çok işe yaradığını söylüyor.

35/35