Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

ORC araştırma şirketinin yerel seçim anketi raporu

ORC'nin yaptığı yerel seçim anketi raporu, yüz yüze anket tekniğiyle yapılırken, saha çalışması 22 gün sürdü.

1/13

Yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için oy vermeyi düşündüğünüz parti sorusuna; yüzde 45,3 oyla AK Parti adayı Kadir Topbaş olarak yanıt verildi.

2/13

Yerel seçimlerde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için oy vermeyi düşündüğünüz parti sorusuna; yüzde 42,3 oyla CHP adayı Aziz Kocaoğlu olarak yanıt verildi.

3/13

Yerel seçimlerde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için oy vermeyi düşündüğünüz parti sorusuna; yüzde 47,6 oyla AK Parti adayı Melih Gökçek olarak yanıt verildi.

4/13

Yerel seçimlerde Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı için oy vermeyi düşündüğünüz parti sorusuna; yüzde 44,5 oyla BDP adayı Gülten Kışanak olarak yanıt verildi.

5/13

Yerel seçimlerde Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı için oy vermeyi düşündüğünüz parti sorusuna; yüzde 43,5 oyla AK Parti adayı Celalettin Güvenç olarak yanıt verildi.

6/13

Yerel seçimlerde Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı için oy vermeyi düşündüğünüz parti sorusuna; yüzde 38,9 oyla BDP adayı Bekir Kaya olarak yanıt verildi.

7/13

Yerel seçimlerde Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığı için oy vermeyi düşündüğünüz parti sorusuna; yüzde 42,5 oyla AK Parti adayı Mehmet Sekmen olarak yanıt verildi.

8/13

Yerel seçimlerde Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığı için oy vermeyi düşündüğünüz parti sorusuna; yüzde 35,0 oyla AK Parti adayı O.Fevzi Gümrükçüoğlu olarak yanıt verildi.

9/13

Yerel seçimlerde Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı için oy vermeyi düşündüğünüz parti sorusuna; yüzde 42,6 oyla AK Parti adayı Recep Altepe olarak yanıt verildi.

10/13

Yerel seçimlerde Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için oy vermeyi düşündüğünüz parti sorusuna; yüzde 32,0 oyla MHP adayı İsmail Ok olarak yanıt verildi.

11/13

Yerel seçimlerde Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için oy vermeyi düşündüğünüz parti sorusuna; yüzde 43,0 oyla CHP adayı Yılmaz Büyükerşen olarak yanıt verildi.

12/13

Yerel seçimlerde Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı için oy vermeyi düşündüğünüz parti sorusuna; yüzde 42,0 oyla CHP adayı Özlem Çerçioğlu olarak yanıt verildi.

13/13