Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Özel harekat polisleri dualarla Afrin'e uğurlandı

Fotoğraflar: Anadolu Ajansı

Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Başkanlığında görevli 150 kişilik yedi tim, Zeytin Dalı Harekatı'na katılmak üzere Afrin bölgesine dualarla uğurlandı.

1/13

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından hudutlar ile bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak, Afrin bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ mensuplarını etkisiz hale getirmek, dost, kardeş bölge halkını terör örgütü üyelerinin baskı ve zulmünden kurtarmak için 20 Ocak Cumartesi günü saat 17.00'de başlatılan Zeytin Dalı Harekatı sürüyor.

2/13

Harekata katılmaları için Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Başkanlığından da 150 personelden oluşan yedi tim görevlendirildi.

3/13

Polis Özel Harekat timlerinin Afrin'e gönderilmeleri dolayısıyla Başkanlık bahçesinde tören düzenlendi. Törende dua edildi ve kurban kesildi.

4/13

Özel Harekat Başkanı Selami Türker, burada yaptığı konuşmada, Allah'ın kendilerine Afrin'deki mücadelede nefer olarak görev nasip etmesinden duyduğu bahtiyarlığı dile getirdi.

5/13

Türker, "İnşallah layıkıyla bu görevi yapıp sağ salim döneceğiz. Yolunuz ve bahtınız açık, kılıcınız keskin olsun. Güle güle gidip, güle güle gelmeyi Allah bizlere nasip etsin." dedi.

6/13

ÖZEL HAREKATÇILAR DUYGULARINI PAYLAŞTI

Özel harekat polislerinden Hasan Kuğu, harekata destek verecek olmalarından gurur duyduklarını ifade ederek, görevlerini alınlarının akıyla yerine getireceklerine inançlarının tam olduğunu söyledi.

7/13

Özel harekat polisi Ferhat Bozkurt ise vatana, millete ve devlete hizmet için yola çıkacaklarını vurgulayarak, "Allah yolumuzu açık etsin. Yeni kızım oldu.

8/13

Onunla da vedalaştım. Eşimle, annemle, babamla, tüm akrabalarımla vedalaştım. İnşallah elimizden gelenin en iyisini yapacağız.

9/13

Türk milletine, ordusuna yakışır şekilde davranıp gereken sonuçları alıp geri döneceğiz." diye konuştu.

10/13

Törenin ardından aileleri ve meslektaşlarıyla vedalaşan polisler, Afrin bölgesine gitmek üzere yola çıktı.

11/13

12/13