Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Paris Belediyesi'nin halk plajına Fransızlar akın etti

Fransa’nın başkenti Paris’in ünlü Seine Nehri kenarında 2002 yılında açılan yapay plaj, bu yıl da tatile gidemeyen Fransızların akınına uğradı.

1/12

Tatile çıkamayan Parisliler her yıl olduğu gibi bu yıl da 20 Temmuz-20 Ağustos tarihleri arasında Seine Nehri kenarında açılan plaja akın etti.

2/12

Paris Belediyesi, bu yıl 14’üncüsünü düzenlediği plaj etkinliği çerçevesinde Seine Nehri ve Bassin de la Villette’e 3 bin ton ince kum dökerek plaj atmosferi oluşturdu.

3/12

Başkent Paris'i ve şehir hayatını güzelleştirmek, insanların yaşadığı kenti daha çok sevmesi için düşünülen bir proje olan Paris Plajı’nda geçici kafeteryalar oluşturulması da insanların plaja akın etmesini sağladı.

4/12

Nehir boyunca uzanıp giden yapay kumsalları ile gerçek bir plaj görünümü veren Paris Plajı’nda suya girilemiyor.

5/12

Plaja gelen Julie Damienne ile Antony Deleurex, "Su hiç cezbedici değil ama atmosfer çok hoş" dedi.

6/12

Çift, "Eğer vaktiniz varsa ve boş yer bulabilirseniz kumsalda uzanıp güneşlenmenizi ve de bol bol D vitamini almanızı tavsiye ederiz" ifadelerini kullandı.

7/12

Antony Deleurex, güneşlenmeyi düşünmeyenlerin bile bu ortamda dolaşmalarını ve nehir boyunca yürüyüş yapıp gerçekten o keyfi yaşamalarını tavsiye ederek, gün batarken yürüyüş yapma keyfinin bir başka olduğunu kaydetti.

8/12

Seine Nehri kenarındaki 3 kilometre uzunluğunda bir alana kurulan yapay plaj, ilk bakıldığında İzmir’deki Kordon Boyu’nu anımsatıyor.

9/12

Ancak, 100 metre uzunluğunda 30 metre enindeki bir alana dökülen 3 ton ince deniz kumu ile yer yer dikilen güneşten koruyucu dev şemsiyeler iki plajı birbirinden ayırıyor.

10/12

11/12