Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Rusya'da okul baskını

Moskova'da silahlı öğrencinin, okula baskın düzenleyerek öğrencileri rehin aldığı olayda bir polis ile bir öğretmen hayatını yitirdi. Olayı haber alan öğrenci ve öğretmen yakınları okul çevresinde bekledi.

1/9

Okulu basan saldırgan bir polisi ve bir öğretmeni öldürürken, en az 20 öğrenciyi rehin aldıktan sonra etkisiz hale getirildi. Saldırganın, okulda öğrenim gören bir öğrenci olduğu iddia edildi.

2/9

Soçi Olimpiyatları'nın başlamasına sadece 3 gün kala, Moskova'da terör alarmı verildi. Başkentin dışındaki bir okula giren saldırgan, 1 polis ve 1 öğretmeni öldürdü, en az 20 öğrenciyi de rehin aldı. Saldırgan, polisle girdiği çatışma sonrasında etkisiz hale getirildi. İlk olarak Lifenews sitesinin duyurduğu saldırıda, saldırganın en az 20 öğrenciyi rehin aldığı bildirilmişti.

3/9

Russia Today internet sitesindeki bilgilere göre, güvenlik görevlisi daha sonra polise haber verdi. Polis okula ulaştı ancak saldırgan onlara da ateş açtı. Bir polis ve bir öğretmen burada hayatını kaybetti. Biyoloji dersi dışındaki tüm öğrenciler ve personel şu anda okuldan tahliye edildi. Rehin alınan öğrencilerin yaş ortalaması 15.

4/9

Tüm Rusya'daki okullarda, Kuzey Osetya'daki 2004 yılında yaşanan, 400 öğrencinin rehin alındığı terör saldırısından sonra güvenlik görevlisi koyma zorunluluğu getirilmişti. O saldırıda 10 kişi hayatını kaybetmişti.

5/9

6/9

7/9

8/9