Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Saç dökülmesinin sebepleri

Saç dökülmesinin tahmin ettiğinizden çok daha ciddi sebepleri olabilir. Bu sebepleri sizin için araştırdık. İşte karşınızda saç dökülmesinin sebepleri...

1/9

Troid Hastalığı Saç Dökülmelerinin Sebebi Olabilir Troid hormanlarındaki dengesizliğin en belirgin belirtilerinden biri saç dökülmesidir. Ancak tedavi edildiği zaman saçlar eski sağlıklı haline dönecektir.

2/9

Bilinçsiz Diyet Yapmayın! Bilinçsiz bir şekilde başlanan diyet vücutta bazı vitamin ve mirerallerde azalma gerçekleştiriyor. Nervesa, blumia gibi yeme problemleri yaşanan hastalıklarda da saç dökülmeleriyle karşılaşılabiliyor.

3/9

Demir ve Protein Eksikliği Demir ve protein eksikliğinden kaynaklanan saç dökülmelerinin sebebi beslenme kaynaklıdır. Vücutta demir ve protein alımı azaldığında saç dökülmesi gözlemleniyor.

4/9

Saçınızı Toplarken Dikkat Saçınızı toplarken çok sıkmak veya çektirmek saçların dökülmesine sebep olabiliyor. Bu işlem kelliğe kadar varan sonuçlara neden olabiliyor.

5/9

Stres Saçın Düşmanı Stres ve travmalar saç dökülmesinin başlıca nedenleri arasında yer alıyor. Yaşanan stres ve travmanın ardından devam eden 4 ay süresinde dökülmeler kendini gösterir.

6/9

Yüksek Ateş Yüksek ateş saç dökülmesinin bir diğer önemli sebeplerindendir.

7/9

Saçı Fazla Isıya Maruz Bırakmak Saçlarınızı sık sık düzleştirici kullanarak veya fön çekerek ısıya maruz bırakıyorsanız saç dökülmesi yaşamanız yüksek ihtimaller arasında.

8/9

Menopoz Uzmanlar henüz menopozla saç dökülmesi arasında direk bir ilişki bulamamış olsalar da menopoza giren kadınlarda saç dökülmesi şikayeti görülüyor.

9/9