Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Sağanak yağış Alanya'yı vurdu

Fotoğraflar: İHA

Antalya’nın Alanya ilçesinde etkisini gösteren sağanak yağış, hayatı olumsuz etkiledi. Sabah saatlerinde etkili olan yağmur ve şiddetli rüzgardan hortum oluştu.

1/8

İlçede bulunan cadde, sokak ve bazı iş yerinde su baskınları meydana gelirken, hortumun geçtiği dükkanlarda maddi hasar oluştu.

2/8

Alanya’da sabah saatlerinde başlayan şiddetini yükselterek devam eden sağanak yağış ve şiddetli rüzgar, hayatı olumsuz etkiledi.

3/8

Şiddetini iyice artıran yağmur nedeniyle bazı cadde ve sokaklar su altında kaldı. Etkisini artıran yağışla birlikte Mahmutlar Mahallesi’nde bazı dükkanları su bastı.

4/8

Cikcilli Mahallesi’nde de kurulan açık pazar yerine sular altında kaldı.

5/8

Esnaf ürünlerinin ıslanmaması için büyük çaba sarf ederken, alışveriş yapmaya gelen vatandaşlar ise karşılaştıkları su baskınında zor anlar yaşadı.

6/8

Alanya’nın batısında bulunan Konaklı Mahallesi’nde ise oluşan hortumdan nedeniyle bazı işyerlerinde maddi hasarlar meydana geldi.

7/8

Alanya Meteoroloji İstasyon Müdürlüğü’nden alınan verilere göre sabah etkili olan yağışta metrekareye ortalama 17.4 kilogram yağış düşerken, güneyden saatte 33.5 kilometre esen rüzgarında yer yer hızlanacağı kaydedildi.

8/8