Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Sakalın en önemli sırrı çözüldü

Cilt Kanserini Önlemeye Yardımcı Olur Southern Queensland Üniversitesi’nin yaptığı araştırmalar sonucunda, sakalın zararlı olan UV ışınlarının yüzde 95'ini engellediği sonucuna varılmıştır.

1/9

Daha az UV ışınına maruz kalan ciltte ise kanser riski de aynı şekilde azalmaktadır.

2/9

Astım ve Alerjiye Karşı Bariyer Oluşturur Polen ya da toza karşı alerjiniz, hatta astım sıkıntınız bile varsa, uzun sakallar alerjilere karşı filtre oluşturduklarından sizi bu rahatsızlıklara karşı korur.

3/9

Özellikle bıyıkların alerjileri teneffüsünü engelleme açısından oldukça etkili olduğu kanıtlanmıştır.

4/9

Cildinizin Geç Yaşlanmasını Sağlar Sakallar cildiniz nemli tutar ve soğuk havayla beraber rüzgara karşı cildinizi koruyarak cildinizin kurumasını engeller. Böylece nemli kalan cildiniz daha geç yaşlanır.

5/9

Bunun yanı sıra, sakallı cilde sürülen nemlendirici sakalsız cilde sürülen nemlendiriciden daha etkilidir, çünkü sakalsız ciltte nemlendiricinin etkin kalma süresi de dış faktörlere daha çok maruz kalacağından azalır.

6/9

Soğuk Algınlığa Karşı Korur Özellikle çene ve boyunda çıkan sakalların sıcaklığı hapsetmesinden kaynaklı olarak soğuk anlığa karşı koruyucu rol edindiği London Clinic’te görevli Doktor Felix Chua tarafından sakalın faydası olarak eklenmiş.

7/9

Bakteriyel Enfeksiyonlara Karşı Engel Oluşturur London Clinic’te görevli dermatolog Dr. Martin Wade, sakal bırakmanın yararlı olabileceğinin belirtiyor.

8/9

Çünkü tıraş olmanın sebep olabileceği tahriş, bakteriyel enfeksiyon ve folliculitis denilen deride oluşan kızarıklık gibi sorunlarla karşılaşmamak için erkeklerin sakal bırakması yardımcı oluyor.

9/9