Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Sakarya'da dolu hayatı felç etti

Dolu yağışı evlerin otomobillerin camlarını kırdı,ağaçlar yıkıldı, tavuklar telef oldu...

1/14

SAKARYA'NIN Kaynarca ilçesinde dün akşam saatlerinde aniden bastıran ve yaklaşık 15 dakika süren ceviz büyüklüğündeki dolu, ev ve otomobillerin camlarını kırarken, seraları yıktı, hayvanları öldürdü, Tarım alanlarında ekili ürünlere zarar verdi, ağaçları yıktı. Kaynarca'da akşam saatlerinde etkili olan sağanak yağış hayatı felç etti.

2/14

Kaynarca merkezinde yoğun sağanak yağış yaşanırken yüksek kesimlerde aniden bastıran dolu adeta felakete neden oldu.

3/14

İlçe merkezinde dolu yağışı etkili fazla olmazken Müezzinler, Okçular, Sabırlı, Yulaflı, Emirler mahalleleri yağıştan zarar gördü. Dolu yağışına Kaynarca – Adapazarı Yolunda yakalanan araçların camları kırıldı, tavanları çöktü. Şiddetli dolu yağışından evlerin pencereleri ve çatılarındaki güneş enerjisi panelleri de parçalandı. Sabırlı Mahallesi'nde oturan Alaattin Ersöz’e ait çiftlik evi aniden bastıran taş büyüklüğündeki dolu nedeniyle evin çatışı çökerken ev’de maddi büyük ölçüde maddi hasar meydana geldi.

4/14

Dolu yağışı nedeniyle Müezzinler’de bulunan bir sera kullanılamaz hale gelirken ,Okçular,Sabırlı,Yulaflı,Emirler mahallerindeki Fındık,Mısır,Ayçiçek,Kabak ve Karpuz tarlaları da etkilendi .

5/14

Yulaflı mahallesi başta olmak üzere bir çok mahallede dolu yağışına yakalanan tavuk ve horozlar ceviz büyüklüğündeki dolu telef olmalarına neden oldu.

6/14

Dolu yağışı sonrasında zarar gören bölgeye Kaynarca Kaymakamı Huriye Küpeli Kan,Kaynarca Belediye Başkanı Zeynur Özel,İlçe Tarım Müdürlüğü Ekipleri,Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğü ekipleri giderek zarar gören köylerde incelemelerde bulunuldu.

7/14

Kaynarca Belediye Başkanı Zeynur Özel bölgede meydana gelen doğal afetten dolayı üreticinin hasat alamaması gibi bir durumla karşı karşıya kaldığını belirterek “Biz elimizden geldiğince zarar-ziyan tespitini hızlıca yaptıracağız.

8/14

Mağdur olan vatandaşımıza yardım ulaşması noktasında üzerimize düşeni yapacağız” dedi

9/14

Sakarya'da dolu hayatı felç etti

10/14

Sakarya'da dolu hayatı felç etti

11/14

Sakarya'da dolu hayatı felç etti

12/14

Sakarya'da dolu hayatı felç etti

13/14

Sakarya'da dolu hayatı felç etti

14/14