Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Samsun sular altında

Gece geç saatlerde başlayan sağnak yağmur nedeniyle çok sayıda evlerin alt katları ve işyerleri sular altında kaldı.

1/10

Atakum ilçesinde gece geç saatlerinde etkili olan sağanak yağış sabaha kadar devam edince çok sayıda evlerin alt katlarıyla iş yerleri sular altında kaldı.

2/10

Yağış nedeniyle, kanalizasyonlar tıkanırken, yollar göle döndü. İlçeye sevk edilen polis ekipleri, Türkiş, Ömürevleri, Atakent, Kurupelit mahallerinde sürekli devriye gezerek insanları uyarıp alt katların boşaltılmasını istedi.

3/10

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi, Atakum Belediyesi ve İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Arama Kurtarma ekiplerine haber veren polis, yolda kalan araçları ve vatandaşları da kurtarmaya çalıştı.

4/10

Sel suların nedeniyle dereler taşarak ağaçları söküp Samsun-Sinop Karayoluna sürüklemesi ve biriken su nedeniyle ulaşım aksadı.

5/10

Büyükşehir Belediye başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, yapılan uyarıları rağmen insanların binaların bodrum katlarında oturmaya devam ettiklerini söyleyerek, "Gerekli müdahale hemen yapıldı. Can kaybımız yok. Samsun-Sinop karayolunda ise ulaşım tek şeritten kontrollü yapılıyor" dedi.

6/10

Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, Atakum'da yaşanan dere taşması ve su baskını nedeniyle yaklaşık 200 ev ve işyerinin zarar gördüğünü belirterek can kaybının olmadığını söyledi.

7/10

Geçen yıl Temmuz ayında yaşanan sel olayından sonra belediyelerin ve kurumların aldıkları tedbirler nedeniyle bu yıl üzücü olay yaşanmadığını dile getirdi.

8/10

9/10