Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Şanlıurfa'nın 'Dişi Messi'leri

Türkiye Kadınlar 3'ncü Lig takımlarından Şanlıurfa Gençlikspor'da futbol oynayan 25 genç kız, kentte birçok algıyı yıkarak büyük başarılara imza atıyor.

1/10

'Dişi Messi’ler olarak anılan futbolcu kızlar, kadının her yerde olması gerektiğini ifade ederek, verdikleri mücadelenin sadece yeşil sahayla sınırlı olmadığını söylüyor.

2/10

Şanlıurfa Gençlikspor Kulübü olarak kentte 10 yıldır faaliyet gösteren Kadın Futbol Takımı kurulduğu günden bu yana büyük başarılara imza atarak, kentte töre ve ön yargılara karşı toplumda kadına biçilen rolü ve algıyı yıkıyor.

3/10

Futbolun erkekle özdeşleştirildiğinin algısını yıkarak büyük başarılara imza atan genç kızlar, futbol oynamanın yanı sıra kadının birlikteliğini ve gücünü de gösteriyor.

4/10

'Şanlıurfa’da kız çocukları futbol oynamaz', 'Futbol erkek işi', 'Futbolu bize bırakın siz gidin çocuk doğrun yemek yapın', 'Kız çocukları erkeklerin önünde oyun oynamaz' gibi sözlerle karşılaşan genç kızlar, mücadele ettikleri Kadınlar 3'üncü Lig’de aldıkları başarılarıyla göz dolduruyor.

5/10

6/10

7/10

8/10

9/10