Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Şarap kadehleriyle yapılan en güzel tasarımlar

Özellikle evlenirken çeyizlik diye bir sürü kadeh alınır. Bazıları sık sık kullanılsa da kullanılmayan bir sürüsü vardır. İşte kullanılmayan kadehlerinizi değerlendirmek için yapabileceğiniz şeyler....

1/20

Eğlenceli bir ruha ve ev dekoruna sahipseniz evdeki fazla birkaç kadehi böyle eğlenceli mumluklara çevirebilirsiniz.

2/20

Bardakları cam boyasıyla uygun renklere boyayıp ince sime bulayın. Daha sonra hayvanların kulak ve burunları için minik keçeler kesin. Son olarak kuzu için minik pamuklar, kuş için tüyler yapıştırın.

3/20

Daha klasik dekorasyon fikirleri için yapmanız gereken yapay ya da canlı çiçekleri koyup kadehlerinizi fanus olarak kullanmak.

4/20

Kadehlerin içerisine dilerseniz renkli, dilerseniz toprak tonlarında çakıl taşları doldurup minik mumlardan koyabilirsiniz.

5/20

Eğer şarap kadehlerinizi şarap içmek için kullanmıyorsanız, dondurma kuplarına dönüştürebilirsiniz. Bardakları akrilik ya da cam boyasıyla boyayarak dondurmaya benzetebilirsiniz.

6/20

Evdeki kadehlerin içinde taze otlar yetiştirebilirsiniz. Az biraz toprak ve taze otların tohumları ile doldurup nemli tutun. Mutfak tezgahınıza renk, yemeklerinize mis kokular katsınlar.

7/20

O zaman kuru kum doldurup çok suyla hayatta kalabilen bitkilerle evin salonuna doğal bir hava katabilirsiniz.

8/20

Kadehlerin içine biraz kar spreyi sıkıp minik bir çam ağacı koyarak süsleyebilirsiniz. Mevsimler değiştikçe bardakların dekorunu ona göre değiştirebilirsiniz.

9/20

Evde kalan paket kağıtlarından minik kukalar yapıp bardakların üzerine takın. Orta sehpaya pahalı dekorlar almaktan çok daha değişik olacaktır.

10/20

Yağlı kağıtları minik bir merdiven gibi katlayıp, dilerseniz renk renk boyayabilirsiniz. Daha sonra kadehlerin üzerine oturacak şekilde ayarlayıp uçlarını birleştirin. Kadehin içine biraz su doldurup mumları koyun. Doldurduğunuz su, bardağın çok ısınıp çatlamasını engelleyecektir.

11/20

"Yok artık! Kadeh olarak aldığınız şeyi pasta standı olarak kullanmayız..." diyorsunuz değil mi? Ama minik bir camcıyla bu işi de çözebilirsiniz. Kadehlerinizin altlarını bir camcıya kestirin ve sevdiğiniz bir pasta tabağını üzerine yapıştırın.

12/20

Hazır camcıya yolunuz düşmüşken birden fazla kadeh götürün, altları kesilen kadehlerin içine sim ya da renkli kum doldurun ve minik oyuncaklar koyun, üstlerini de renkli bir kartonla kapatın.

13/20

Bahçe partilerinde ağaçlara taktığınız minik ampullü kabloları bir kadehle birleştirmeye ne dersiniz? Ağaçlara yapacağınız hafif ışıklandırma, partinize hoş bir hava katacaktır.

14/20

Olayı iyice abartıp, kadehlerin içlerine ampul takıp onlardan bir ışıklandırma yapabilirsiniz.

15/20

Özel düğün davetleri için yapılan şık bir tasarım...

16/20

Sıradışı bir kadeh tasarımı...

17/20

Cam kadeh sevmeyenler için biraz renklendirebilirsiniz...

18/20

Abartı sevenler için bunlarda kokoş kadehler...

19/20

Yılbaşı için özel tasarım yapabilirsiniz...

20/20