Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Savunma sporunda korkusuz ikizler

Savunma sporlarında bir çok branşta mücadele eden ikiz kardeşler Eda ve Seda Gökdoğan, hedeflerine emin adımlarla yürüyor.

1/14

Spor camiasında "korkusuz ikizler" olarak tanınan kardeşler, tekvando, karate ile wushu branşlarından sonra kick boksta da iddialarını kanıtladılar ve daha önce söz verdikleri gibi milli takıma seçilmeyi başardılar.

2/14

Performanslarıyla milli takım antrenörlerinin dikkatini çeken 19 yaşındaki ikizler, ay yıldızlı formayla Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmek istiyor.

3/14

Kardeşlerden Eda Gökdoğan, annesinin teşvikiyle savunma sporuna başladıklarını söyledi.

4/14

Haziran ayında yapılan Türkiye Kick Boks Şampiyonası'nda "k1 dalında" altın madalya kazandığını belirten Eda Gökdoğan, 18-26 Ekim tarihlerinde İspanya'da gerçekleştirilecek Avrupa Kick Boks Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil edeceğini ifade etti.

5/14

Gökdoğan, "Geçen yıl milli takıma seçilmeyi hedeflediğimi söylemiştim. Sözümü tuttum ve milli takıma girdim. Çok mutluyum. Şimdi de uluslararası şampiyonalarda bayrağımızı göndere çektirmek için mücadele edeceğim" diye konuştu.

6/14

Savunma sporunun insanı tehlikelerden koruduğuna dikkati çeken genç sporcu, hemcinslerine seslenerek şöyle devam etti:"Spor, bana daha çok güven, dışarıda daha rahat hareket etme ve sosyalleşme imkanı sundu. En güzel tarafı ise tehlikelerden korunmanıza yardımcı oluyor."

7/14

"Bayanlar, bu spordan korkmasınlar. Ayrıca sporun eğitim hayatına negatif yönde bir etkisi de yok. Radyo ve televizyon programcılığı bölümünde okuyorum. İkinci sınıfı dereceyle bitirdim. Spor ve okulu bir arada yürütebilirsiniz."

8/14

İkiz kardeşlerden Seda Gökdoğan ise 7 yıldır dövüş sporlarıyla uğraştığını belirterek haftanın 6 günü antrenman yaptığını kaydetti.

9/14

Seda Gökdoğan, uzak doğu sporlarının neredeyse tamamıyla ilgilendiğini vurgulayarak, "Mili takıma seçildim ve wushu branşlarından sanda branşında Balkan şampiyonu oldum. Şimdiki hayalim Avrupa şampiyonluğu" dedi.

10/14

İkiziyle aralarında tatlı bir rekabetin bulunduğuna değinen sporcu, kendisinin yumruklarının, Eda'nın ise tekmelerinin daha iyi olduğunu anlattı.

11/14

Seda Gökdoğan, zihin ve beden sağlığı ile kötü alışkanlıklardan uzak durmak için mutlaka spor yapılması gerektiğini söyledi.

12/14

Savunma sporlarında korkusuz ikizler

13/14

Savunma sporlarında korkusuz ikizler

14/14