Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Sergen Yalçın: Fenerbahçe'ye özel çalışmadık

Derbi galibiyetiyle birlikte zirve yarışına yeniden dahil olan Beşiktaş'ta teknik direktör Sergen Yalçın, Hürriyet'e açıklamalarda bulundu.

1/10

Sergen Yalçın kendisine sorulan "50 bin taraftarın önünde oynasaydınız daha çok puan toplar mıydınız?" sorusuna da yanıt vererek, "Bunu bilemem. Mümkün değil buna cevap vermem. R.Madrid maçını izledin mi? Yenildiler evinde. Ya Liverpool? Son dakikada puan kaybettiler. Juventus da berabere kaldı. Seyircisizlik sadece bizde değil dünyada futbolu etkiledi. Oyuncunun motivasyonu seyirci. Seyirci önünde oynamak bambaşka bir duygu. Bunu kaybetti oyuncular." dedi.

2/10

"Soyunma odasında otoriter misin, babacan mı?" sorusuna da cevap veren Yalçın, "Bunların sadece biri değil. Hepsiyim aslında. Duruma göre, takıma göre, futbolculara göre hepsiyim. Futbol bu. Her zaman ve her an değişim yaşıyorsunuz. Ben de bu değişime göre şöyle bir teknik adamım diyemem." ifadelerini kullandı.

3/10

"BEŞİKTAŞ COŞARSA BEN DE COŞARIM" - Genç çalıştırıcı sözlerine şöyle devam etti: "Sahada sıcak ya da soğuk teknik adam diye bir ayrım yok. O ana, maçın atmosferine ve takımın oyununa göre değişiyor duygularımız. Ben bilerek hiçbir şey yapmam. Benim kulübedeki davranışlarımı takımımın oyunu belirler. Eğer takımım coşkulu oynarsa, güzel oynarsa ben de onlarla birlikte kulübede aynı heyecanı, aynı duyguları paylaşıyorum Oyunun içinde oluyorum. Takımın oyunu belirler benim coşkumu. Kötü oynuyorsak bu bana da yansır."

4/10

"Kitap okur musunuz?" şeklindeki soruya da cevap veren Sergen Hoca, "Hayır ben kitap falan okumuyorum." dedi.

5/10

"Bazen, formayı giyip sahaya girme isteği geliyor mu?" sorusuna "Hayır hayır o günleri geride bıraktım artık. Futbolculuk geride kaldı." diyen 48 yaşındaki çalıştırıcı tamamıyla teknik direktörlüğe konsantre olduğunu dile getirdi.

6/10

"Ben futbolcuyken çok rahattım. Çünkü sahadaki problemi tek başıma ben çözüyordum. Ama teknik adamlıktaki sorumluluk çok daha başka."

7/10

Benim Fenerbahçe maçında saha kenarındaki davranışlarımı eleştiriyorlar. Ne yaptım ki ben? Ben Beşiktaş teknik direktörüyüm. Oyuncularımla, takımımla birlikteyim. Tabii ki 4. hakemle konuşmam gerekiyorsa konuşacağım.

8/10

Bizim muhatabımız o. Bunda eleştirilecek ne var ben hiç anlamadım. İnsanlar eleştirmek için bahane arıyorlar.

9/10

"Fenerbahçe için çok özel bir çalışma yapmadık. Ama her maçın kendine özel bir havası, atmosferi var. Nasıl ki Anadolu takımları büyük maçlara hazırlanırken, motive oluyorlarsa bu tür karşılaşmalarda da oyuncular kendileri motive oluyorlar."

10/10