Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Sinem Güven'in muhteşem evi

2/5

iki katlı villada Sinem Güven Ersönmez ile Ailesi yaşıyor. “Daha önce Ortaköy’de yine koru içindeki bir apartman dairesinde oturuyorduk. Defne’nin doğumundan sonra orası bize yetmemeye başladı. Daha çok odası olan ve tamamen kendimize ait bir yere taşınmanın daha iyi olacağına karar verdik. Evi yıllar öncesinden biliyordum. Ama dört duvar kalacak şekilde baştan aşağı her şey yenilendi burada” diye başlıyor sözlerine Sinem Güven.

3/5

Her noktaya onun eli değmiş Evin iki ay süren tadilatında yakın arkadaşları Kaan Süral ve ekibinden çok yardım almışlar. Sonrasında içini dekore etmek onun için zor olmamış. “Burayı çok ekonomik döşedim. Bununla da gurur duyuyorum. İnsanların genelde ev dekore ederken gözleri korkar. Biraz merak ve araştırmayla bence harikalar yaratılabilir” diyen Güven perde ve döşemelik kumaşlar için İMÇ’de çok hesaplı alternatifler bulduğunu belirtiyor. “Ben oldu bitti dekorasyon işlerine meraklıydım. Beğendiğim dergilerden sayfaları kesip arşivledim yıllarca. Burayı yaparken çok ilham verdi onlar. Evde birçok mobilyayı hazır almak yerine marangoza yaptırdım” diye anlatmayı sürdürüyor.

4/5

Karışık bir tarzı olduğunu söyleyen Güven, açık duvar renginden ve düz kumaş seçimlerinden dolayı evin modern göründüğünü ama aralarda klasik dokunuşu olan objelerle rustik görünümlü aksesuarlara da yer verdiğini anlatıyor. Eşyaların üzerinde oynamayı seviyorum, kendimden farklı bir yorum katmak hoşuma gidiyor” diyor sonrasında.

5/5