Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Şöhret yolunda sevgili desteği

Onun hayat öyküsü 1980 yılında İzmir'de başladı. 1997 yılında Kıbrıs'ta düzenlenen güzellik yarışmasında ikinci olunca da onu bugüne getiren bütün kapılar birer birer açılmaya başladı.

1/30

Doğduğunda anne ve babasının ona verdiği isimle Didem Ezgü o sıralar henüz 17 yaşındaydı. Daha sonra Sırılsıklam ve Zehirli Çiçek gibi dizilerde oynadı... Çarkıfelek'te hosteslik yaptı, manken olarak podyuma çıktı. Artık şöhret basamaklarını daha emin adımlarla tırmanıyordu. O dönemde adını da değiştirdi. O artık Petek Dinçöz'dü.

2/30

Dinçöz, kariyerine yaptığı hızlı başlangıcın ikinci yılında yıllar boyu adının beraber anılacağı, hatta canlı yayında evleneceği Can Tanrıyar ile tanıştı. O andan sonra da Petek Dinçöz denilince Can Tanrıyar geldi akla, Can Tanrıyar denilince de Petek Dinçöz. Petek Dinçöz'den tam 20 yaş büyüktü Tanrıyar. 1960'ta doğmuştu. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nden mezun olduktan sonra Milliyet'te spor gazeteciliğine başlamıştı. Hentbol oynadı bir süre, ut çalmayı öğrendi. Bu arada bestecilik yanı da olduğu yıllar sonra Dinçöz için yaptığı şarkılarla ortaya çıktı. Ama Tanrıyar'ı genç nesiller TV için yaptığı magazin içerikli Televole adlı programla tanıyor.

3/30

Dinçöz ile Tanrıyar'ın ilişkisi başladığında herkes bunun gelip geçici olacağını sanmıştı. Ama ilişkileri canlı yayındaki sürpriz nikaha kadar tam 8 yıl sürdü. Aslında Dinçöz, sevdiği erkekle aralarında resmi bir bağ olmasını istiyordu. Ama daha önce başından bir evlilik geçmiş olan Tanrıyar bu konuda biraz daha yavaş davranıyordu.

4/30

Sonunda Petek Dinçöz'ün "denyo sevgilim" dediği Tanrıyar ona inanılmaz bir sürpriz yaptı. Beyazıt Öztürk'ün Kanal D'de yayınlanan programında ona evlenme teklif etti. O kadar heyecanlıydı ki Tanrıyar sevgilisine "Burada herkesin ve milyonlarca izleyicinin önünde benimle evlenir misin?" diye sorarken. Dinçöz'ün bu sürpriz teklife yanıtı "evet" oldu. Hatta programın konuklarından Kutsi de onların şerefine "İlanı aşk ediyorum" adlı şarkısını söyledi. Dinçöz, Tanrıyar'ın programa getirttiği gelinliği reklam arasında giydikten sonra nikah masasına oturdu

5/30

Çift, 8 yıllık beraberliklerini milyonlarca seyircinin gözü önünde sürpriz bir şekilde resmiyete döktü. Evlilikleri başlarda mükemmel gidiyordu. Hatta Petek Dinçöz eşi kendisini aldatırsa ona gelinliğini giydireceğini de söylüyorda şakayla karışık

6/30

Ama günün birinde hiç beklenmeyen bir haber gazetelerin magazin sayfalarına düştü. Tanrıyar ve Dinçöz boşanmanın eşiğindeydi. Bunun nedeni de ilk anda inanılmaz gibi geliyordu herkese. Tanrıyar bir uçak yolculuğuna çıkmış, Dinçöz'ün içine bir kuşku düşmüştü. Hava muhalefeti yüzünden uçak beklenen zamanda varış noktasına yani Antalya'ya inemeyince Dinçöz, 6 saat boyunca eşine ulaşamamıştı. Bunun üzerine Dinçöz boşanma davası açtı. Çiftin 8 yıllık beraberlikten sonra iki yıl süren evliliği tek celsede sona erdi. İsimleri birbiriyle anılan, biri diğerinden ayrılmayan Tanrıyar ve Dinçöz çiftinin beraberliği de böylece noktalandı

7/30

8/30

BEN BİTTİ DEMEDEN BİTMEZ 1977 doğumlu olan Asena ya da gerçek adıyla Onur Çakmak, ilkgençlik yıllarından beri dansözlük yapıyordu. Bu işe gönül vermişti. Hatta Beşiktaş'ın şampiyonluk kutlamasında o dönem takımın teknik direktörü olan Christophe Daum ile karşı karşıya dans edince de bütün dikkatleri üzerine çekti.

9/30

Farklı bir fiziği ve farklı bir tarzı vardı Asena'nın... Çok geçmeden onu İbrahim Tatlıses de keşfetti

10/30

Kendi adını taşıyan şov programının kadrosuna aldı

11/30

Bu Asena için bir dönüm noktası oldu... O andan itibaren onu sadece belli bir kesim değil, Türkiye'de milyonlarca insan tanıyordu artık... Çok geçmeden İbrahim Tatlıses ile aralarında duygusal bir ilişki de başladı... Fırtınalı başlayıp fırtınalı biten bir ilişkiydi onlarınki... Bir darılıp bir barışıyorlardı

12/30

Bir ara Asena ilişkilerinin bittiğini açıkladı. Ama Tatlıses buna karşılık olarak "Ben bitti demeden bitmez" yanıtını verdi. Sonunda Tatlıses ile Asena ayrıldılar. Ayrılığın ardından Asena beraberliklerinin aslında sanıldığı gibi olmadığını da söylemişti: " Herkes zannediyordu ki biz aynı evde yaşıyoruz. Buram buram hergün birlikteyiz zannediliyordu. Burada ilk defa açıklıyorum, ben beyfendiyi bir kere gördüysem 1 ay görmüyordum. Yani öyle bir ilişki vardı. Karı koca ilişkisi gibi hiçbir zaman böyle bir ilişkim olmadı"

13/30

Ayrılığı ile ilgili olarak Tatlıses'in bir dönem beraberlik de yaşadığı yakın arkadaşı Hülya Avşar'ın sunduğu programda konuşan Asena "Tatlıses'ten ayrılmaktan korkmuyor musun" sorusuna "Ben her gün ölmektense bir gün ölmeyi tercih ettim" yanıtını verdi.

14/30

Tatlıses ile Asena'nın ayrılığı da beraberlikleri gibi gürültülü oldu. Asena'nın "ilişkimiz bitti" sözlerinden sonra Tatlıses cephesinden de ilginç açıklamalar geldi. "Asena benim kedimdir" diyen Tatlıses "Benim kedime kimse karışmasın. Ben bitti demeden, hiçbir şey bitmez. Ben bitirmiyorum. Seviyoruz ki, onu namusumuz olarak kabul ediyoruz. Medeni insanlar kararlarını karşılıklı olarak dile getirirler, uzaktan yapmazlar.”

15/30

Ama sonuçta bu gürültülü ilişki kopma noktasına geldi. Tatlıses, en uzun süreli hayat arkadaşı Derya Tuna'ya döndü. Asena da kendine bambaşka bir yol çizdi

16/30

BABAMDAN İKİ YAŞ BÜYÜKTÜ, BANA HAYATI ÖĞRETTİ Türkiye'de ünlüler dünyasının aşklarıyla konuşulan ünlülerinden biri de Banu Alkan. Hayatına giren herkes olay oldu ama hiçbiri 12 yıllık sevgilisi, ölümüne kadar birlikte olduğu Gürbüz Hanif kadar konuşulmadı. 1961 doğumlu olan Banu Alkan ya da gerçek adıyal Renka Bronkavi Yugoslav göçmeni bir ailenin kızı. O henüz küçük bir kızken ailesiyle birlikte Türkiye'ye göç ettiler. Güzeldi, alımlıydı...

17/30

Alkan annesinin de etkisiyle lisenin son sınıfında öğrenciyken o dönemin bir çok ünlüsünü yetiştiren LCC Mankenlik Okulu'na girdi. Sonra bir sabun reklamında oynadı.. İşte o sırada da ünlü yönetmen Memduh Ün'ün dikkatini çekti. Daha sonra Ses Dergisinin yarışmasına katıldı Banu Alkan.. Oya Aydoğan'ın ardından ikinci oldu. Sonra sinemaya adım attı. O sıralarda henüz 17 yaşındaydı. İşte o dönemde çok konuşulan, hayatını değiştiren aşkıyla Gürbüz Hanif ile tanıştı. İşadamı olan Hanif Alkan'ın babasından 2 yaş daha büyüktü, evliydi.. Ama buna rağmen "gönül ferman dinlemedi."

18/30

"Bir yılbaşını Donald Trump'la İsviçre'de dağda kutluyordum, ertesi yılbaşı bu kez Hawai'de aynı otelde kalıyoruz. Hiçbiriyle samimiyetim yok ama hepsiyle ayna ortamlarda bulunuyordum. "

19/30

Gürbüz Hanif'in babasından iki yaş büyük olduğunu da söyleyen Alkan "Bana hayatı öğretti" diye tanımlıyordu onu.

20/30

Alkan 1980'lerin sonundan itibaren film çevirmeyi de bıraktı. Hanif ile birlikteliği işadamının kanserden ölümüne kadar sürdü.

21/30

Alkan'ın hayatının en büyük aşkı onu öylesine etkilemişti ki, aradan geçen onca yıla rağmen katıldığı bir TV programında Hanif'in adı geçince gözyaşlarını tutamamıştı Alkan

22/30

KENDİSİNDEN TAM 23 YAŞ BÜYÜKTÜ Devlet Demir Yolları memuru Halit Şoray ile evhanımı Meliha Şoray'ın kızı Türkan ilkgençlik yıllarında böylesine büyük ve uzun süreli bir aşkın kahramanı olacağını biliyor muydu acaba.. Anne ve babasının boşanmasından sonra taşındıkları Karagümrük Sarmaşık Sokak'taki evde komşularının kızı Emel sayesinde film setlerine adım attı Şoray.

23/30

Türker İnanoğlu onu görür görmek ondaki yıldız ışığını da fark edince Köyde Bir Kız Sevdim filmi için Şoray'a şans vermeyi kabul etti. Oysa bu rolün kendisini film setine götüren Emel Yıldız'a verilmesi kararlaştırılmıştı. O sırada henüz 15 yaşındaydı Şoray. Sadi Çadırcı ile nişanlıydı

24/30

1962 yılında bir film setinde tanıştığı Rüçhan Adlı ise onun hayatında öyle önemli bir yer tutacaktı ki. Şoray sadece 17 yaşındaydı Adlı ile tanıştığında. Rüçhan Adlı ise kendisinden 23 yaş büyüktü. Adlı evli olduğu için ilişkileri uzun süre magazin basınının gündeminde kaldı. Çift bütün olumsuzluklara rağmen tam 20 yıl boyunca birbirlerinden hiç vazgeçmedi.

25/30

Şoray’ın Sultan olarak anılmasında ve "Şoray Kanunları" olarak nitelendirilen kurallarının oluşmasında Rüçhan Adlı'nın büyük rolü vardı. Çünkü Adlı, Şoray'ın her filmde rol almasını istemiyor, dekolte giymesine, filmlerdeki ağır çalışma koşullarına ve öpüşmesine karşı çıkıyordu. Adlı, oyuncuya bazı kısıtlamalar getiriyordu ve ona "Sultanım" diye hitap ediyordu. Bu hitap biçimi daha sonra dönemin ünlü yayınlarında haber oldu ve Şoray, "Sultan" lakabıyla anılmaya başladı.

26/30

Şoray ile Adlı 1983 yılına kadar hayatı paylaştılar. 83 yılında Şoray, ünlü aktör Cihan Ünal'a aşık olunca 20 yıllık ilişki de bitti.

27/30

Şoray, Ünal ile evlendi. Ancak bu evlilik sadece 4 yıl sürdü. Boşandıktan sonra bir zamanlar Adlı ile birlikte yaşadığı işadamının o dönemde oturmaya devam ettiği villanın alt katına yerleşti. Bir anlamda yeni aşkının hayal kırıklıklarını, kalp acılarını silmek için eski aşkının mekanına sığındı Şoray. Rüçhan Adlı 1995 yılında hayata veda etti.

28/30

29/30