Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Sokak hayvanları beslenme aparatları sayesinde aç kalmayacak

Kırklareli'nin Pınarhisar ilçesine bağlı Kaynarca Belediye Başkanı Serdar Türker, kış şartlarında yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için beldenin çeşitli bölgelerine beslenme aparatı monte ettirdi.

1/9

Türker, sosyal medya üzerinden yabancı bir ülkede plastik borularından sokak hayvanları için beslenme aparatları oluşturulduğunu görerek, aynı projeyi beldesinde uygulamaya geçirdi.

2/9

Belediye personeli, 1 metre uzunluğunda, genellikle altyapıda kullanılan plastik boruların kesilip, alt kısmına da dirsek koyularak hazırlanan aparatları beldenin 100 farklı noktasına monte etmek için çalışma başlattı.

3/9

Belediye Başkanı Türker'in, belediye meydanındaki aparatların içerisine mama doldurması esnasında, birçok kedi ve köpek bölgeye gelerek mama yedi.

4/9

Çevredeki vatandaşlar da kedi ve köpeklerin aynı yerde mama yemesini bir süre şaşkınlıkla izledi.

5/9

Türker, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sokak hayvanlarına sahip çıkmak için projeler hazırladıklarını söyledi.

6/9

Belediyelerin görevlerinden birinin de sokak hayvanlarına sahip çıkmak olduğunu belirten Türker, çetin geçen kış şartlarında herkesin sokak hayvanlarına destek olması gerektiğini belirtti.

7/9

100 beslenme aparatını beldenin farklı yerlerine monte edeceklerini ifade eden Türker, "Ben geçtiğimiz günlerde sosyal medya aracılığıyla yabancı bir ülkede plastik borulardan sokak hayvanlarının beslenmeleri için aparatlar yapıldığını gördüm. Bu uygulama benim dikkatimi çekti. Aynı uygulamayı biz de beldemizde uygulamaya karar verdik. Personelimizle çalışmalar yaparak yaptığımız aparatları beldenin değişik yerlerine monte etmeye başladık. Çünkü kış şartları bölgemizde gerçekten çok çetin geçiyor. Bu hayvanlara yardımcı olmamız gerekiyor." diye konuştu.

8/9

Kedi ve köpeğin aynı yerde mama yemesine de tanıklık ettiklerini ifade eden Türker, vatandaşların da bu dostluğu keyifle izlediğini ifade etti.

9/9