Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Soma işçileri son yolculuklarına uğurlanıyor

Soma'da yaşanan maden faciasında hayatını kaybeden işçiler son yolculuklarına uğurlanıyor.

1/49

İBRAHİM GEZER Kırkağaç İlçesi'ndeki soğuk hava deposunda ailesi tarafından teşhis edilen İbrahim Gezer'in cenazesi, ailesine teslim edilerek memleketi Kula'ya getirildi.3.5 yıldır madende çalıştığı öğrenilen Gezer'in eşi Neslihan Gezer, cenazede gözyaşlarına boğuldu.

2/49

Kula Müftüsü Talat Özmet'in kıldırdığı namazdan sonra madencinin cenazesi bir süre omuzlarda taşınarak Ortaköy Mezarlığı'nda toprağa verildi.

3/49

Gezer'in cenazesi götürülürken yakınlarının ağıtları yürekleri dağladı. Neslihan Gezer, eşinin ardından "İbrahim'im beni bırakma " diyerek ağlaması yürekleri dağladı.

4/49

MİTHAT ÖZDİRİK 28 yaşındaki Mithat Özdirik'in cenazesi Bartın'a gönderildi

5/49

Evin önünde helallik alınmasının ardından Zeliha Özdirik, oğlunun bir tel saçını almak istedi.

6/49

Zeliha Özdirik, "Oğlumun bir tel saçını alabilir miyim? Ne olursunuz, yalvarıyorum size, onu saklayacağım" dedi. Ancak imam bunun uygun olmayacağını söyleyerek izin vermedi.

7/49

Özdirik'in cenazesi, öğlen kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

8/49

BABAMI GÖTÜRMEYİN Mustafa Kaya'nın cenazesi, Soma'da ailesine teslim edilerek memleketi Mut'a getirildi.

9/49

Cenaze namazı öncesi baba ocağına getirilen tabut, Türk bayrağına sarıldı.

10/49

Madencinin kızı Deniz Kaya, "Babamı götürmeyin bizi onsuz bırakmayın" diyerek feryat etti.

11/49

Tedavisi yapılarak mezarlığa getirilen Mustafa Kaya'nın eşi Naciye Kaya, "Bizi bırakıp nereye gidiyorsun, sensiz ne yapacağız" dedi.

12/49

İlçe Müftüsü İbrahim Köksal'ın kıldırdığı cenaze namazından sonra Mustafa Kaya'nın cenazesi Yeni Mezarlığa götürülerek defnedildi.

13/49

EV ALMAK İÇİN Maden faciasında hayatını kaybeden işçi Engin Yıldırım'ın (40) yaklaşık bir yıl önce emekli olduğu madende "ev alabilmek" için yeniden çalışmaya başladığı öğrenildi.

14/49

Aynı madende çalışan kardeşi Hüseyin Yıldırım tarafından madenden çıkartılan bir çocuk babası Yıldırım'ın cenazesi, Tavşanlı ilçesine bağlı Balıköy beldesinin Kargılı köyüne getirildi.

15/49

Yıldırım'ın cenazesi köydeki evinin önünde helallik alınmasının ardından köy mezarlığına götürülüp defnedildi.

16/49

İSMAİL YILDIRIM Faciada hayatını kaybeden işçilerden İsmail Yıldırım'ın cenazesi memleketi Çorum’a getirildi.

17/49

Yıldırım’ın cenazesi, son kez helallik alınması için Lacin İlçesi'ndeki evine getirildi. Burada eşi Nebile Yıldırım eşinin fenalık geçirdi.

18/49

Eşinin tabutu başında ağıtlar yakalan Nebile Yıldırım, İsmail’im bizi bırakıp nereye gidiyorsun. İsmail gelmeyecek, gözyaşlarım hiç dinmeyecek diyerek ağıtlar yaktı. Eşinin ağıtları yürekleri dağladı.

19/49

Yıldırım'ı son yolculuğunda Soma'daki mesai arkadaşları da yalnız bırakmadı.

20/49

Yıldırım'ın, 2010 yılında bir arkadaşının vasıtasıyla Soma Maden Ocağı'nda işe başladığı öğrenildi. İki kız babası olan Yıldırım'ın cenazesi ilçe mezarlığında toprağa verildi.

21/49

CENAZE NAMAZINI DEDESİ KILDIRDI Faciada hayatını kaybeden mühendis Burak Karayel'in cenazesi memleketi Çankırı'ya getirildi.

22/49

Hoca Ahmet Yesevi Camii'nde öğlen namazının ardından düzenlenen cenaze törenine Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, milletvekilleri İdris Şahin, Hüseyin Filiz, Belediye Başkanı İrfan Dinç ile kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

23/49

Karayel'in cenaze namazı emekli imam olan dedesi kıldırdı.

24/49

Ölen mühendisin cenazesi, daha sonra Sarıbaba Mezarlığı'na götürülerek toprağa verildi.

25/49

Birlikte okudukları aynı üniversitede tanıştıktan 8 yıl sonra 11 ay önce maden mühendisi Burak ile evlenen Aydan Karayel, yakınlarının desteğiyle güçlükle ayakta durabildi.

26/49

NASIL SAKİN OLAYIM Hayatını kaybeden işçi Kadir Özer'in cenazesi memleketi Balıkesir'e getirildi.

27/49

Şehit madencinin cenaze törenine Dursunbey Kaymakamı Yaşar Aksanyar, Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, İlçe Jandarma komutanı Üsteğmen Mehmet Ayça, AK Parti İlçe Başkanı Halil Demir, yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

28/49

Özer'in Türk Bayrağı'na sarılı cenazesi evin önüne getirildi, toplanan mahalle halkından helallik istendi. Özer'in eşi Mehtap Özer gözyaşlarına boğuldu.

29/49

Mehtap Özer'i yakınları sakinleştirmeye çalışanlara, "Sonsuza gidiyor, bir daha dönmeyecek nasıl sakin olayım" diye feryat etti.

30/49

Genç kadını yakınları teselli etmek için uzun süre çaba harcadı. Evin önünden alınan cenaze daha sonra Mahalle mezarlığına götürüldü.

31/49

Burada kılınan cenaze namazının ardından şehidin cenazesi mahalle mezarlığına defnedildi.

32/49

KENAN AVCI Maden felaketinde hayatını kaybeden Zonguldaklı 5 madenciden biri olan Kenan Avcı'nın cenazesi memleketi Zonguldak'a getirildi.

33/49

Geride bir eş ve 3 çocuk bırakan 33 yaşındaki madenci Kenan Avcı'nın ölümü, köyde büyük üzüntüye sebep oldu.

34/49

Avcı'nın cenaze törenine; Avcı'nın ailesinin yanı sıra Zonguldak Valisi Ali Kaban, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Ergün Özgür, CHP Zonguldak milletvekilleri Mehmet Haberal ile vatandaş katıldı

35/49

Cenaze namazı kılınmadan önce Zonguldak İl Müftüsü Nuh Korkmaz Soma'da yaşanan faciayla ilgili yazdığı şiir cemaate okundu.

36/49

İl Müftüsü Nuh Korkmaz tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından, Avcı'nın cenazesi Himmetoğlu köyünde aile mezarlığına defnedildi.

37/49

SOMA'NIN ATEŞİ AYDIN'A DÜŞTÜ Maden felaketinde hayatını kaybeden Zeynel Uzar'ın cenazesi memleketi Aydın'a getirildi

38/49

Zeynel Uzar'ın 2005 yılında Esin Uzar ile Erbeyli'de evlendiği, iş bulamadığı için Söke İlçesi'ne yerleştiği, bir yıl önce de Manisa'nın Soma İlçesi'ne giderek buradaki maden ocağında çalışmaya başladığı öğrenildi.

39/49

Evli ve bir çocuk babası olan Uzar'ın, eşi Esin Uzar'ın 2 aylık hamile olduğu öğrenilirken, cenazesi önce Erbeyli Mahallesi'nde bulunan evlerine getirildi.

40/49

Zeynel Uzar'ın Çorum'da yaşayan yakınları da Erbeyli'ye geldi. Burada yıkanan cenazeyi son bir kez görmek isteyen anne Türkan Uzar, ayakta durmak zorluk çekti.

41/49

Fenalaşan Türkan Uzar'a sağlık görevlileri müdahale etti. Zeynel Uzar'ın acılı eşi Esin Uzar'da son kez eşinin yüzünü görerek maden ocağında yaşamını yitiren eşini veda etti.

42/49

Zeynel Uzar'ın cenazesi İl Müftüsü Ömer Kocaoğul tarafından kıldırılan cenaze namazı sonrası Erbeyli Mezarlığı'nda toprağa verildi.

43/49

GERİDE 3 YAŞINDA BİR KIZ ÇOCUĞU VE ACILI BİR EŞ BIRAKTI Soma'daki maden faciasında yaşamını yitiren 30 yaşındaki genç mühendis Koray Karadağ, gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı.

44/49

Sevenlerinin omuzlarında Soma Belediye mezarlığına getirilen genç mühendisin naaşı açılan toplu mezarlardan birine defnedildi.

45/49

Genç mühendisi mezara 65 yaşındaki babası Cihat Karadağ indirdi.

46/49

Hayatının baharında elim faciada vefat eden Karadağ, geride 3 yaşında bir kız çocuğu ve acılı bir eş bıraktı.

47/49

Acısı yüzünden okunan baba Karadağ, genç bir evladı toprağa vermenin hüznünü yaşarken yakınları da gözyaşlarına boğuldu.

48/49

Karadağ'ın eşi ve annesi mezara sarılarak gözyaşı dökerken onları sakinleştirmek yakınlarına kaldı.

49/49