Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Son dönemlerin en ilginç icatları

Koca Avlayan Sutyen. Japon iç giyim firması Triumph, ‘koca avlayan sutyen’ geliştirdi. Sutyenin üzerine yerleştirilen yüzük belirli bir ‘nişanlılık’ evresinden sonra evlenme vaktinin geldiğini göstermek için renk değiştiriyor.

1/30

Büstiyer şeklindeki sutyen, açılarak golf sahasına dönüştüğünde, göğüslerin yerleştiği kısım sahadaki delik görevini görüyor. Yöneticiler, kadınların her yerde bu sporu yapabileceklerini belirtiyor.

2/30

Su-jet. Su ile çalışan uçan jet. Şimdilik hortumun bağlı olduğu havuzun üzerinde uçabiliyor...

3/30

En Hijyenik Tuvalet. Üzerindeki sensörler sayesinde klozet kapağı artık otomatik olarak açılıp kapanacak...

4/30

Bu da kediler için icat edileni...

5/30

Finlandiya'da motorsiklet kazası geçiren bir bilgisayar programcısı, kopan parmağı yerine ucunda USB bulunan bir protez taktı. Jalava, 'dünyanın 2 gigabayt'lık tek parmağı'na sahip olduğunu belirtiyor.

6/30

Ölülerin küllerinin saklandığı geleneksel vazolara yeni bir boyut kazandıran bir şirket, ölen kişinin kafasının şeklinde bir kap yapıyor. Kül vazosu ölen yakınlarını unutmak istemeyenler için 'harika bir fırsat olarak' sunuluyor.

7/30

Bu alet, medikal ya da dişle ilgili işlemler öncesinde korkan çocukları rahatlatmak için tasarlandı.Bilgisayar oyunu oynadıkları sırada oyun konsolundan gelen astezik gaz sayesinde sakinleştirilebilecek ya da uyutulabilecekler.

8/30

Gözünüzü uzun süre kırpmadığınızda, bu ekran görüntüyü bulanıklaştırarak sizi göz kırpmaya zorluyor. Gözünüzü kırptığınızda görüntü tekrar netleşiyor.

9/30

Köpeklerin seslerinden ne demek istediklerini ve o anki ruhsal durumlarını sensörler vasıtasıyla tespit edebilen cihaz olası sonuçları köpeğin sahibine aktarıyor.

10/30

Dünyanın ilk süs balığı oteli Amsterdam'da açıldı.

11/30

Sadece bir uyku tulumu...

12/30

Sutyen kurutucu...

13/30

Motorlu kaykay...

14/30

Motosiklet parçalarından yapılmış bir koltuk

15/30

Havuzda arkadaşlarınızla konuşabilmenizi sağlayan telefon...

16/30

Macaristan'da üretilen şeffaf beton...

17/30

Milenyum yatağı..

18/30

Pantolana takılan gözler...

19/30

Japonların tasarladığı cesur bir kot...

20/30

Televizyon keyfi için...

21/30

İngiliz mağazalar zinciri Selfridges için mayo firması Pistol Panties, 5 bin adet Savarovski kristaliyle süslü özel bir mayokini tasarladı.

22/30

Florida'da bir kuaför kendi geliştirdiği pençe şeklindeki bir saç kesme aletiyle dikkat çekiyor. LoSauro, saç kesiminde bir devrim yaratacağını düşündüğü bir dizi jiletten oluşan pençeler üretmiş.

23/30

Koreli tasarımcıların geliştirdiği alışveriş arabası ve bisiklet...

24/30

Şeffaf tost makinesi

25/30

Gereksiz '101 Japon İcadı' kitabının yazarı Kenji Kawakami icatlarıyla oldukça şaşırtıyor. Kawakami bu icadıyla göz damlasının hedefe ulaşmasını sağlıyor.

26/30

Soğuk algınlığında mendil aramanıza gerek yok.Başınıza taktığınız rulo sayesinde bu sorunu hızlıca çözebilirsiniz. Sağ taraftaki icat ise sabah saati kapatıp tekrar uyuyanlara. Saatin üzerinde bulunan iğneler yataktan fırlamaya neden oluyor

27/30

Michael Pettipas, sahibi olduğu 7 kişilik hız limuzini ile hizmet veriyor.

28/30

Malta yapımı hem karada hem suda gidebilen otobüs...

29/30

Hindistan'da Sudhakar Yadav isimli bir adam bilardo masasını otomobile çevirdi. Haydarabad'da yaşayan Yadav'ın dizayn ettiği araç 150 cc'lik motora sahip. Saatte 45 kilometre hız yapabiliyor.

30/30