Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

SpaceX, Falcon Heavy roketini fırlattı

Fotoğraflar: Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA)

1/13

Amerikan uzay aracı ve roket üreticisi SpaceX, dünyanın en güçlü roketi Falcon Heavy'i uzaya fırlattı. Fotoğraf: Anadolu Ajansı (AA)

2/13

Tesla'nın üst düzey yöneticisi milyarder girişimci Elon Musk'ın sahibi olduğu SpaceX' in ürettiği Falcon Heavy'i roketi Florida eyaletindeki Kennedy Uzay Merkezi'nden başarılı bir şekilde fırlatıldı. Fotoğraf: Anadolu Ajansı (AA)

3/13

Falcon Heavy Mars'a doğru yol alırken, fırlatıldıktan kısa bir süre sonra kapsülden ayrılan iki roket Dünya'ya döndü, üçüncüsünün ise Atlantik Okyanusu açıklarına inmesi bekleniyor. Fotoğraf: Anadolu Ajansı (AA)

4/13

Dönen bu roketler yeniden kullanılabilecek. Fotoğraf: Anadolu Ajansı (AA)

5/13

Heavy Falcon roketi, ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) tarafından 45 yıl önce aya gönderilen ilk insanlı uçuşta kullanılan roketten sonra özel bir şirket tarafından uzaya fırlatılan en güçlü roket olma özelliğini taşıyor. Fotoğraf: Anadolu Ajansı (AA)

6/13

Yaklaşık yüz bin kişi SpaceX'e ait dünyanın en güçlü roketinin fırlatılma anını izlemek için bölgeye akın ederken, milyonlarca kişi roketin yükselişini canlı yayınlardan izledi. Fotoğraf: İhlas Haber Ajansı (İHA)

7/13

Heavy Falcon roketinin içine Tesla üretimi elektrikli spor bir araba da yerleştirildi. Fotoğraf: İhlas Haber Ajansı (İHA)

8/13

Kırmızı Roadster'in sürücü koltuğuna da astronot kıyafeti giyen cansız bir manken oturtuldu. Fotoğraf: İhlas Haber Ajansı (İHA)

9/13

Kapsülün güneş yörüngesinde yüzlerce, hatta milyonlarca yıl dönmesi bekleniyor. Fotoğraf: İhlas Haber Ajansı (İHA)

10/13

Fotoğraf: İhlas Haber Ajansı (İHA)

11/13

Fotoğraf: İhlas Haber Ajansı (İHA)

12/13

Fotoğraf: İhlas Haber Ajansı (İHA)

13/13