Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Sunta fabrikasında yangın

Sunta fabrikasında yangın Kocaeli'nin Gebze ilçesinde bir fabrikada çıkan yangının büyümesi nedeniyle çevredeki binalar boşaltıldı. Yangın ancak sabah saatlerinde kontrol altına alındı. 65 bin ton odunun kül olduğu yangın nedeniyle, Haydarpaşa'dan gerçekleşen tüm tren seferleri durdu.

1/8

Sunta fabrikasında yangın Sırasöğütler Mahallesi'ndeki Tever Sunta Fabrikası'nda tomrukların depolandığı bölgelerde henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangına Kocaeli ve İstanbul Büyükşehir belediyeleriyle çevre ilçelerden gelen itfaiye ekipleri müdahale etti

2/8

Sunta fabrikasında yangın Yapılan tüm müdahalelere rağmen yangının büyümeye devam etmesi üzerine çevredeki bazı binalar boşaltıldı. Bu arada, bazı vatandaşların çatıya çıkarak evlerinin duvarlarına hortumla su sıktıkları görüldü.

3/8

Sunta fabrikasında yangın Yangına müdahale eden 2 yangın söndürme helikopteri ve bir yangın söndürme uçağı havanın kararmasının ardından bölgeden ayrıldı

4/8

Sunta fabrikasında yangın Olay yerine gelen Kocaeli Valisi Ercan Topaca ve Gebze Kaymakamı Salih Karabulut, söndürme çalışmaları hakkında yetkililerden bilgi aldı.

5/8

Sunta fabrikasında yangın 1974 yılında kurulan ve halen yaklaşık 170 kişinin çalıştığı kereste fabrikasında üretilen ürünlerin iç piyasanın yanısıra Balkan ülkelerine de ihraç edildiği öğrenildi.

6/8

7/8