Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Tunus'ta devrimin 8. yıl dönümü kutlandı

Fotoğraflar: Anadolu Ajans

Ülkede devrimin fitilini ateşleyen seyyar satıcı Muhammed Buazizi'nin doğduğu şehir olan Sidi Bu Zeyd'deki Buazizi Meydanı'nda düzenlenen törene yüzlerce kişi katıldı.

1/6

Hükümeti temsilen Kültür Bakanı Muhammed Zeynelabidin'in hazır bulunduğu kutlamalar, askeri birliğin 17 kez havaya ateş açmasıyla başladı. Kutlama etkinlikleri kapsamında devrimi anlatan resimlerin yer aldığı bir de sergi düzenlendi.

2/6

DEVRİMİN YILDÖNÜMÜNE İŞSİZLİK DAMGA VURDU

Ülkede üniversite mezunu işsizleri çatısı altında toplayan "İşsizler Birliği" de işsizliğe dikkati çekmek için devrimin 8'inci yıl dönümünün kutlandığı Buazizi Meydanı'nı seçti.

3/6

İşsizliği protesto eden göstericiler, kentteki Tunus Genel İşçi Sendikası (UGTT) merkezine yürüdü. Göstericiler sık sık hükümet karşıtı sloganlar attı.

4/6

UGTT Genel Sekreteri Nureddin Tabbubi, UGTT merkezinde yaptığı konuşmada "Yavaş yavaş büyüyen bu durumu düzeltmek için halkın iradesine, demokrasiye olan inanca yönelmek, halk tarafından seçilen yolda yürüyerek, bunun için mücadele etmekten başka yol yok." dedi.

5/6

Toplumsal krizin devam ettiğini söyleyen Tabubi, "Tüm taleplerin yerine getirilmesi için hükümetlere baskı yapılması konusundaki mücadelemiz devam ediyor." diye konuştu.

6/6