Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Türkiye'den gövde gösterisi

Ege Denizi'nin uluslararası sularında, Türkiye'nin en kapsamlı şekilde icra ettiği Deniz Aslanı 2014 Arama Kurtarma Tatbikatı, Hava Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ile Türk Arama Kurtarma Teşkilatında yer alan Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanlığı İç Sular Düzenleme Genel Müdürlüğü'nün, katılımıyla fiili olarak başladı.

1/12

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurları arasındaki müşterek çalışma yeteneğinin artmasını sağlayacak olan tatbikatta, son teknoloji ile donatılmış olan TCSG Umut ile TCSG Güven arama kurtarma gemileri de, ilk kez görev aldı.

2/12

Senaryo gereği, kaza yapan yolcu gemisindeki yolcuların ve kazazedelerin kurtarıldığı ilk tatbikatta görev alan birimler, üstün başarılarıyla göz doldurdu.

3/12

Tatbikat, Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın sevk ve idaresinde, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı unsurları ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Deniz ve İç Sular Düzenleme Genel Müdürlüğü'nün Ana Arama Kurtarma Koordinasyon Merkezi'nin katılımıyla yapıldı.

4/12

Tatbikatta, 1 fırkateyn, 2 arama kurtarma gemisi, 2 uçak, 3 helikopter ile 6 da bot görev yaptı.

5/12

18 ÜLKENİN GÖZLEMCİLERİ İZLEDİ Sahil Güvenlik Komutanı Tümamiral Adnan Özbal, Genelkurmay Harekat Başkanlığı'nda görevli Hava Pilot Tümgeneral Kubilay Selçuk'un yanı sıra basın mensuplarının da izlediği tatbikata, çeşitli kurumlardan 26 milli gözlemci, 18 ülkeden de 31 yabancı gözlemci katıldı.

6/12

2012 yılında yapılan tatbikata, Yunanistan tarafından da gözlemci gönderildiği, ancak bu yıl davete rağmen gözlemci gönderilmediği öğrenildi.

7/12

İşte o tatbikattan görüntüler...

8/12

İşte o tatbikattan görüntüler...

9/12

İşte o tatbikattan görüntüler...

10/12

İşte o tatbikattan görüntüler...

11/12

İşte o tatbikattan görüntüler...

12/12