Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Ünlü isimler oyuncu olmasaydı ..

Ekranda gördüğümüz ünlü oyuncular bu mesleği seçmeselerdi hangi mesleğe sahip olurlardı.

1/11

Aydan Şener:Gazeteci Yeşilçam’ın ve beyazcamın yetenekli oyuncusu Aydan Şener’in lise çağlarından beri tutkunu olduğu meslek gazetecilik. Şener bu tutkusunu şöyle anlatıyor: “Eğer oyuncu olmasaydım gazeteci olmak isterdim. Yine de bugün gazeteci olamasam da gazetecilerle içli dışlı oldum. Sürekli yeni insanlarla tanışma imkanı bana çok cazip geliyor. İletişim kurmak, gözlemek ve yansıtmak çok zevkli.”

2/11

Bade İşcil:Modacı 'Kuzey Güney’ dizisinin dikkat çeken oyuncusu Bade İşcil, eğer oyuncu olmasaydı moda dünyasının bir neferi olacaktı belki de! “Oyuncu olmasaydım defile düzenlerdim. Uçmayayım diyorum ama Fashion Week’te markamın defilesini yapıyor, hatta Fashion Week’i ben düzenliyor olurdum! Muhtemelen İstanbul’dakini de değil, Paris’tekini!” diyecek kadar bu işi seven İşcil’in moda tutkusu çocukluğuna kadar iniyor. İşcil, çocukluğunda çizdiği tasarımlara ‘Badenzi’ imzasını atıyormuş.

3/11

Deniz Çakır: Dansçı ‘İffet’ dizisindeki rolüyle oyunculuğunu bir üst basamağa taşıyan Deniz Çakır, rol aldığı ‘Cam’ adlı tiyatro oyunu ve filmlerle de oyunculuk kariyerini geliştiriyor. Genç ve güzel oyuncu, her ne kadar “Oyuncu olmasaydım kesinlikle şu mesleği yapardım” gibi bir ayrıma gitmeyi sevmese de, dans etmenin kendisini çok heyecanlandırdığını söyleyerek, oyunculuk dışında kendisine yakın bulduğu meslek konusunda ipucu veriyor.

4/11

Dolunay Soysert:Veteriner Oyunculuk dışındaki meslek seçimleri konusunda belki de en farklılardan biri Dolunay Soysert’e ait. Şu sıralar TRT1’de ‘Başrolde Aşk’ adlı dizide izlediğimiz oyuncu, hayvanlarla iletişiminin çok iyi olduğunu ve oyunculuk dışında yapabileceği mesleğin veterinerlik olacağını söylüyor. Hayvanlarla iletişim kurabilmenin özel bir yetenek gerektirdiğini düşünen Soysert, bu yeteneğin kendisinde olduğuna inanıyor.

5/11

Erkan Petekkaya:Pilot ‘Öyle Bir Geçer Zaman ki’ dizisinin Ali Kaptan’ı, çocukluğundan beri pilot olmak istiyormuş. “Uçmak bana özgürlük gibi geliyor. Ama ilerleyen zamanda, şartların da etkisiyle konservatuvara girdim, pilot olamadım, oyuncu oldum” diyen Petekkaya’nın içinde pilotluk her zaman için bir ukde olarak kalmış

6/11

Hazal Kaya: Rock grubu solisti ‘Adını Feriha Koydum’ dizisinin sevilen oyucusu Hazal Kaya, giderek yükselen başarı grafiğiyle göz dolduruyor. Rol aldığı filmlere ve mesleki kariyerine bakınca oyunculuk için biçilmiş kaftan gibi görünmesine rağmen o aynı zamanda müzik aşığı. 4.5 yaşında keman çalmaya başlayan oyuncu, yedi yıl boyunca bu tutkusunu sürdürmüş. Kaya belki bu yüzden “Oyuncu olmasaydım, bir rock grubunun solisti olurdum” diyor.

7/11

Mert Fırat: Aşçı Mutfak konusunda iddiasını ortaya koyan oyunculardan biri de ‘Bir Ömür Yetmez’ dizisinin yakışıklı oyuncusu Mert Fırat. Oyunculuğu dışında yönetmen İlksen Başarır’la birlikte çektiği filmlerle dikkat çeken Fırat’ın oyunculuk dışındaki tutkusu aşçılık. Kim bilir belki de başarılı oyuncu, bu mesleğin yanında bir lokanta sahibi olarak karşımıza çıkabilir.

8/11

Oktay Kaynarca: Pilot Yeni yılda Süreç Film imzalı ‘Ustura Kemal’ dizisiyle karşımıza çıkmaya hazırlanan Oktay Kaynarca, meslektaşı Erkan Petekkaya gibi bir dönem pilotluğa merak salmış. Pilot olmayı istediğini ve bunun için helikopter pilotluğunu uzun uzun araştırdığını söyleyen başarılı oyuncu, konservatuvarı kazandıktan sonra bu hayaline veda etmiş.

9/11

Tamer Karadağlı:Aşçı ‘Çocuklar Duymasın’ dizisinin ‘Taş fırın’ erkeği, tatlı sert aile babası Tamer Karadağlı için oyunculuk gerçekten yapmak istediği iş. Farklı karakterlere bürünmekten keyif aldığını ve kendisini adeta bir oyun bahçesinde gördüğünü söyleyen Karadağlı, yine de bu işi yapmıyor olsa kesinlikle aşçı olmak istediğinin altını çiziyor. Başarılı oyuncu, hamur işlerinde çok iddialı.

10/11

Tuba Büyüküstün:Doktor ‘Gönülçelen’ dizisindeki rol arkadaşı Onur Saylak’la Paris’te rüya gibi bir düğünle evlenen başarılı oyuncu Tuba Büyüküstün, aslında oyuncu olmayı hiç düşünmemiş. Küçüklüğünde kendisine hangi mesleği yapmak istediğini sorduklarında, “Doktor ya da mimar olmak istedim ama sanat bana hep uzaktı” diye cevap verdiğini söylüyor.

11/11