Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Ünlü komedyen Jay Leno'nun muhteşem evi

Amerikan stand-up yıldızı olan Jay Leno Rhode Island’daki New Port bölgesinin okyanus kıyısında 13.5 milyon dolar değerinde bir malikane satın aldı.

1/18

Ünlü komedyen Jay Leno, 1992 yılından beri NBC’deki The Tonight Show’u sunuyordu. 2009 yılında kendi show programını sunmaya başlayan Leno, kariyerinde emin adımlarla ilerliyor.

2/18

Karısı Mavis ile hayatın tadını çıkarmak için artık daha fazla zamana sahip olduğunu söyleyen usta komedyen, Rhode Island’daki New Port bölgesinin okyanus kıyısında 13.5 milyon dolar değerinde bir malikane satın aldı.

3/18

9 dönümlük bir arazi üzerine kurulu olan ev yaklaşık 1500 metrekarelik bir büyüklüğe sahip. Seafair adlı arazide bulunan rezidans, 14 yatak odası ve 17 banyosu ile Muhteşem Gatsby’nin ünlü malikanesini bile kıskandıracak kadar ihtişamlı görünüyor.

4/18

1936 yılında inşa edilen ev Özgürlük Anıtı’nın yenilenmesinde görev alan ünlü mimar James Mackenzie Jr. tarafından restore edildi.

5/18

Her odanın tavanını süsleyen özel işlemeler, tavanların çoğunda yer alan göz alıcı avizeler ve odaların zeminini kaplayan açık tonlu parkeler evin 1930’lu yıllara ait bazı detaylarını oluşturuyor.

6/18

Bara benzeyen mutfak tasarımı ocak üzerinde yer alan kobalt mavisi davlumbazla iyice vurgulanıyor. Salonda yer alan panelli kütüphane duvarları yeşil mermer bir şömine ve kırmızı ahşap renkli yapılarla bir araya getirilerek zenginleştiriliyor.

7/18

Büyük bir oturma odasına sahip olan rezidans cam kapılar ve okyanusa bakan devasa pencereler ile harika bir manzaraya doğru bakıyor.

8/18

Şömine bulunan salonda kahve tonları ve kobalt mavisi kanepeler göze çarpıyor. Ayna detayları ile daha geniş gösterilen mekanda eski dönemlere ait tablolar da evin nostaljik ruhuna gönderme yapıyor

9/18

Oldukça geniş olan ana yatak odasında çift dolaplar dikkat çekerken büyük yatak takımının hemen yanında geniş bir küveti olan en-suite banyo yer alıyor.

10/18

Okyanus kenarında yer alan muhteşem rezidansın özel plajının yanında açık hava tenis kortu, lüks bir havuz, geniş bir teras ve devasa büyüklükte bakımlı bahçeler bulunuyor. Jay Leno’nun evi içerisinde ayrıca komedyenin son model arabaları için 6 adet garaj yer alıyor.

11/18

ay Leno’ya malikaneyi satan gayrimenkul şirketinin başkanı bölgede Leno’nun sıcak bir şekilde karşılanacağını belirtiyor.

12/18

Lila Delman Gayrimenkul’un başkanı olan Melanie Delman; “Biz New Port bölgesinde Leno’yu aramızda görmekten oldukça memnunuz, aramıza hatırı sayılır insanların katılması heyecan verici.” diyerek bölgenin potansiyelinin giderek artacağını vurguluyor.

13/18

New Port kasabalarından biri olan Watch Hill’de ise başka ünlülerin yatırımı bulunuyor. Ünlü şarkıcı Taylor Swift de çiftin çok da uzağında olmayan süper lüks bir villaya sahip.

14/18

Amerikan stand-up yıldızı olan Jay Leno'nun muhteşem evi...

15/18

Amerikan stand-up yıldızı olan Jay Leno'nun muhteşem evi...

16/18

Amerikan stand-up yıldızı olan Jay Leno'nun muhteşem evi...

17/18

Amerikan stand-up yıldızı olan Jay Leno'nun muhteşem evi...

18/18