Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Ünlülerin bilinmeyen hastalıkları

Hangi ünlünün nasıl bir hastalığı var bilmiyorsanız, bu galeriye bir göz atın... KOLİT ONUN KABUSU OLDU: Sertab Erener: Kolit hastalığıyla pençeleşen ünlü sanatçı, yıllarca Amerika ile Türkiye arasında mekik dokudu. Hastalıktan kurtulmak için neredeyse bir servet harcayan Erener, kolitten kurtuldu.

1/25

SEDA SAYAN TİROİD BEZİ: Seda Sayan: Yıllardır tiroid bezi rahatsızlığından dert yanıyor. Düzenli olarak ilaç kullanan ünlü şarkıcı hiç aç kalamıyor. Yemek yemediği zaman başı dönen, sanatçı hâlâ derdine çare arıyor.

2/25

Beyazıt Öztürk: Bademcikleri hassas olan ünlü şovmen küçüklüğünden beri hep dondurma yiyenlere gıpta ile bakmış. Ünlü komedyen, iltihaplanan boğazı yüzünden sık sık doktora gidiyor.

3/25

Ebru Gündeş: Ebru Gündeş 2000'de beyin damarlarında oluşan baloncuk nedeniyle hastanede ölüm kalım savaşı vermişti. Çok zor bir beyin ameliyatı geçiren ve büyük bir mucize eseri iyileşen Gündeş, şimdi sağlığına aşırı önem gösteriyor. Sık sık kontrole gidiyor ve doktorunun sözünden çıkmıyor.

4/25

Kayahan: Yumuşak doku kanserine yakalanan sanatçı, onlarca ameliyat oldu ve radyoterapi tedavisi gördü. Vücudunda tam 800 adet dikiş bulunan Kayahan, birikimlerini tedavisinde harcadı.

5/25

Mehmet Ali Erbil: 'Kaçış Sendromu' isimli hastalığı nedeniyle bir süre öncesine kadar sık sık hastaneye kaldırılan ünlü şovmen hâlâ sürekli doktor kontrolünde yaşıyor. Üç kez ağırlaşarak tüm sevenlerini korkutan Erbil'in doktoru Jan Klod Kayuka halen ünlü sanatçıya her 28 günlük süre içinde 16 litre ilaç verildiğini söyledi.

6/25

Filiz Akın: Burnunun tam arkasındaki tümörün kansere dönüşmesi nedeniyle sıkıntılı iki yıl yaşadı. ABD'de tedavi gören Akın'ın radyoterapi ve kemoterapi dönemi öncesi üç azı dişi çekildi, saçı ve kirpikleri döküldü. Ünlü sanatçı mucize eseri kanseri yendi ve iyileşti.

7/25

Sezen Aksu: Ünlü sanatçı uzun yıllardır 'panik atak' hastalığı tedavisi görüyor. Zaman zaman içini basan, ruhunu daraltan sıkıntılardan kurtulamayan sanatçı, bu hastalığı yenemedi gitti.

8/25

Clark Gable (* Asperger bozukluğu) // Amerikalı aktör ve ilk dönem sesli sinemanın en büyük yıldızı. 1934 yılında Bir Gecede Oldu (It Happened One Night) filmiyle en iyi erkek oyuncu Oscar Ödülünü aldı. En ünlü filmi ise, Vivien Leigh ile başrolleri paylaştığı 1939 yapımı Rüzgâr Gibi Geçti oalrak bilinir.

9/25

John Lennon Disleksi, en sık rastlanan öğrenme bozukluklarından biridir. Ancak zeka ile hiçbir alakası yoktur. Asıl sorunları hafıza ve dil ile ilgilidir.

10/25

Vincent Price Parkinson hastalığı, beynin alt kısımlarındaki gri cevher çekirdeklerinin bozukluğuna bağlı bir sinir sistemi hastalığı. Genellikle orta yaş hastalığıdır.

11/25

Kurt Cobain: Şizofren (Hastalığının etkisiyle intihar etti)

12/25

Vivien Leigh: Şizofren

13/25

ELVIS PRESLEY: Asperger bozukluğu, Migren

14/25

MARILYN MONROE: Asperger bozukluğu, Kekeme

15/25

MICHAEL JACKSON: Disleksi en sık rastlanan öğrenme bozukluklarından biridir. Ancak zeka ile hiçbir alakası yoktur. Asıl sorunları hafıza ve dil ile ilgilidir. Disleksi olan kişiler her şeyi unutur ve dil ile ilgili derslerde sıkıntı çektikleri bilinmektedir.

16/25

BILL GATES: Asperger bozukluğu

17/25

Nat King Cole: Kekeme (Çocukluğunda kekeme olan 'Kadife sesli sarkici' olarak taninan ABD'li cazci Nat King Cole, tedevi sonrası hastalığından kurtuldu.)

18/25

Stephen Hawking: ALS Hastalığı ALS Hastalığı aynı zamanda motor nöron hastalığı olarak da anılan, merkezî sinir sisteminde, omurilik ve beyin sapı adı verilen bölgede motor sinir hücrelerinin (nöronlar) kaybından ileri gelen bir hastalıktır.

19/25

İsmail Gökçek: ALS hastalığı

20/25

İlyas Tüfekçi: ALS hastalığı

21/25

Suna Kıraç: ALS hastalığı

22/25

Sevinç Aktansel: ALS hastalığı

23/25

Sedat Balkanlı: ALS hastalığı

24/25

Serdar ORTAÇ: MS hastalığı Multiple skleroz, beyni ve omuriliği tutan özbağışıklık hastalığıdır

25/25