Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Ünlülerin biriktirdikleri tuhaf koleksiyonları

Ünlü isimlerin biriktirdiği tuhaf şeyleri öğrenince şaşıracaksınız...

1/15

Çağla Şıkel ''Ben yıllardır saç tokası biriktiriyorum. Yıllar önce aldığım saç tokalarımı kullanmasam da özenle saklıyorum. Tokalarımı hiç kimseyle de paylaşmam''sözleriyle çok konuşuldu.

2/15

Gülşen Pop müzik sanatçısı Gülşen, 1960’larda yaygınlaşan Pop art akımına meraklı; "Sergileri kaçırmamaya çalışıyorum. Gördüğüm bir şeyi hemen almıyorum. Bütün sergileri gezip gezip sonunda en çok aklımda kalan ve duvarımda gördüğümde de bana ilham verecek tabloları tercih ediyorum.” Sanatçının evinin hemen hemen her duvarında yer alan tabloların en düşük fiyatı 50 bin dolar.

3/15

Angelina Jolie Bıçak koleksiyonu yapan güzel oyuncu, küçükken yılan ve kertenkele koleksiyonu yapıyormuş. Ayrıca bıçak koleksiyonunda yer alan bir savaş baltası ve bir Afrika mızrağına sahip olmaktan gurur duyuyormuş.

4/15

Tuba Ünsal Oyuncu, önceki yıllarda ekrana geldiği televizyon programlarından kazandığı parayı tablolara yatırdığını açıklamıştı.

5/15

Merakını; “Çok garip eskiden koleksiyon yaparken bana deli gözüyle bakarlardı çünkü o zihniyete göre resim toplamak müzelerin işiydi” sözleriyle açıklamıştı. Ünsal, Haluk Akakçe, Yaşam Şaşmazer, Aydan Murtazeoğlu gibi isimlerin işlerini topluyor

6/15

Tuba Büyüküstün Nuri İyem ve Fikret Otyam'ın tablolarına sahip oyuncu geçen yıl, Fikret Otyam'ın Doğu Anadolu'da Iğdır Köyü'nde görüp resmettiği, 'Hasta Taşıyan Köylü Kadınlar' isimli yağlı boya tablosunu 30 bin liraya aldığında haberlere konu olmuştu. Ünlü oyuncunun resim koleksiyonları dikkat çekiyor.

7/15

Türkan Şoray Oynadığı filmlerde giydiği kostümleri biriktiriyor. Onun için çok değerli çünkü. Aynı zamanda gazetelerde gördüğü ilginç haberleri kesip topluyor. Bunlardan en ilginç olanını senaryolaştırıp sinema filmi çekmeyi amaçlıyor. Onun için evinde çok fazla miktarda gazete küpürleri var.

8/15

Ata Demirer Ünlü oyuncunun iki tutkusu var; deniz ve sanat. Demirer'in iddialı bir Çanakkale seramik koleksiyonu olduğu biliniyor. Müzayedelere katılan oyuncunun ilgisini heykeller ve resimler de çekiyor. Özellikle ada resimlerini alıyor.

9/15

Burcu Esmersoy Geçen yıl katıldığı bir televizyon programında resim koleksiyonu yaptığını açıklamış, cemiyette ‘çılgın’ sıfatıyla anılan ressam Haluk Akakçe’nin eserlerini topladığını söylemişti.

10/15

Kenan Doğulu Kenan Doğulu’nun sanat tutkusu eskilere dayanıyor. Onun bu tutkusunu sevgilisi Beren Saat paylaşıyor. "Bu eserler çocuklarıma miras kalacak” diyen Doğulu; Devrim Erbil, Gary Hume, Burcu Perçin, Fikret Mualla, Burhan Doğançay gibi ressamların eserlerini topluyor.

11/15

Kenan İmirzalıoğlu Geçtiğimiz günlerde ressam Ahmet Güneştekin'in davetine katılıp resim üzerine koyu bir sohbete dalan ünlü oyuncunun; gizli bir koleksiyoner olduğu ve evini tabloların süslediği ortaya çıktı.

12/15

Tolga Karel ''Eskileri çok sevdiğim için böyle antika ama yine de elektronik şeyler toplamayı seviyorum. Eski telefonlar, o döneme ait kameralar var evimde'' demişti.

13/15

Şebnem Schaefer Top modellerin defile fotoğraflarının koleksiyonunu yapıyor. Bu koleksiyonun içinde tabii kendisine ait çok beğendiği podyum fotoğrafları da var.

14/15

Yaşlılığında fotoğraflarına bakıp, 'Ya ben neymişim bi zamanlar' gibi düşünmek hoşuna gidecek sanıyoruz.

15/15