Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Ünlülerin kullandığı çok satan ürünler

Türkiye'de popüler kültür figürleri haline gelmiş kişilerin gerek dizi ve filmlerde gerekse televizyonlarda kullandığı, kendilerinin vazgeçilmez bir parçası haline gelen ürünler kısa süre sonra satışa çıkıyor.

1/21

Bunun son örneği artık bir internet fenomeni olan Nur Yerlitaş, nam-ı diğer Nurella oldu.Nurella ile özdeşleşen öyle bir ürün çıktı ki, Türkiye popüler kültür tarihinde yerini alan diğer ürünler arasına katıldı. İşte Türkiye'de popüler kültür figürleri ile ün salan, kimi zaman satış rekorları kıran ürünler...

2/21

Nurella kuşu Nurella kuşları Nur Yerlitaş'ın ülke çapında üne kavuşmasından kısa süre sonra takı tezgahlarında yerini aldı. 3.5 TL ile 5 TL arasında değişen fiyatlarda alıcı buluyor.

3/21

Hürrem yüzüğü Son dönemin en ilgi gören dizisi Muhteşem Yüzyıl beklendiği gibi ürüne dönüşen eşyaları ve takılarıyla konuşuldu. Bunlar arasında en çok ilgi gören Hürrem yüzüğü oldu. Oltu taşı işlemeli yüzüğün fiyatı 120 liraya kadar çıktı.

4/21

Muhteşem Yüzyıl taçları Muhteşem Yüzyıl ile piyasaya çıkan tek ürün Hürrem yüzüğü olmadı. Bugün birçok online alışveriş sitesinde Muhteşem Yüzyıl'daki kadın karakterlerin giydiği taçlara ulaşmk mümkün.

5/21

Fatmagül aksesuarları Ancak belki de bu açıdan en verimli dizi karakteri Fatmagül oldu. Fatmagül'ün Suçu Ne dizisinde Beren Saat'in oynadığı Fatmagül karakterinin giyim ve aksesuarları piyasada çok ilgi gördü.

6/21

Fatmagül terliği Fatmagül'ün dizide giydiği terliğin benzerleri 5 liradan alıcı buldu.

7/21

Fatmagül çizmesi Fatmagül’ün çizmeleri 35 liradan alıcı buldu

8/21

Fatmagül bilekliği Bileklikleri ise 2.5 liradan satıldı.

9/21

Bihter Beren Saat'in canlandırdığı bir başka efsane karakter de Aşk-ı Memnu'nun Bihter'iydi. Bihter'in dizideki eşyaları da çok ilgi gördü.

10/21

Bihter Kolyesi Kuyumcularda yüksek fiyata satılan Bihter kolyesinin taklitleri pazarlarda 3-5 liradan alıcı bulabiliyordu.

11/21

Bihter Koltuğu Aşk-ı Memnu mobilya sektöründe tasarımları da etkilemişti.

12/21

Hasret yüzüğü Gönülçelen" dizisinde Tuba Büyüküstün’ün canlandırdığı Hasret karakterinin yüzüğü de talep görenler arasında. Bu yüzük de 2,5 liradan satılıyor.

13/21

Polat Alemdar Kurtlar Vadisi'nin efsane karakteri Polat Alemdar da bir dönem erkek modasına ilham veren ürünlerin üretilmesine yol açmıştı."Kurtlar Vadisi" dizisinde Necati Şaşmaz’ın canlandırdığı Polat Alemdar’ın ayakkabıları, saati ve fuları da vatandaşlar tarafından talep halen ediliyor.

14/21

Polat Alemdar ayakkabısı Polat’ın kullandığı ayakkabıların benzerleri 55 liradan alıcı buluyordu.

15/21

Polat Alemdar saati Taklit olarak yapılan saati 10-50 liradan satılıyordu

16/21

Polat Alemdar yüzüğü Bu yüzükler de çok ilgi görmüştü.

17/21

Yusuf Miroğlu yüzüğü Deli Yürek dizisinde Kenan İmirzalıoğlu'nun canlandırdığı Yusuf Miroğlu karakteri'nin yüzüğü ve paltosu büyük ilgi görüyordu.

18/21

Çocuklar Duymasın mutfağı Bazı diziler de spesifik ürünlerle olmasa da bir sektördeki ürünlere ve tasarımlara ilham verdi. Çocuklar Duymasın dizisi mutfak mobilyasında etkili olmuştu örneğin.

19/21

Memoli ve jöle Bazı dizi karakterleri de ürünün kendisini ifşa etmeden bir sektörü ihya edebilmişti. Jöle satışlarının zirve yaptığı yıllar Mehmet Ali Alabora'nın Memoli karakterinin popüler olduğu yıllar desek yanılmış olmayız.

20/21

Sıla Tokası Sıla dizisindeki Sıla karakterini canlandıran Cansu Dere'nin saçına taktığı klipsli bir toka...

21/21