Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Yabancı dil öğrenmenin 10 altın kuralı

Dil öğrenim platformlarından busuu, kolay yabancı dil öğrenmenin 10 Altın Kuralı konusunda ipuçları veriyor.

1/12

busuu'nun kurucusu ve CEO'su Bernhard Niesner, yabancı dil öğrenme konusundaki 10 altın öneriyi şöyle sıralıyor:

2/12

1. Her gün çalışın: Mutlaka her gün vakit ayırmaya çalışın. Her hafta 3 saat çalışmak yerine her gün 20 dakika çalışmak daha faydalı olacaktır.

3/12

2. Öğrendiğiniz dilde televizyon ve film seyredin: Televizyon kelime hazinenizi artırmak için harika bir yol.

4/12

3. Müzik ve radyo dinleyin: Anadilini konuşan kişileri radyoda dinlemek de çok faydalı bir yöntem. Online radyo dinleyerek bu mümkün olabilir.

5/12

4. Eğlenin: Yabancı lisanı eğlenerek öğrenmek en iyi yöntemlerden bir tanesidir. Bunlar oyunlar, hikayeler, yanıltmaçlar (söylemesi zor sözcükler), şakalar ve aklınıza gelebilecek diğer eğlenceli yöntemler olabilir.

6/12

5. Konuşmaktan çekinmeyin: En önemlisi de öğrendiğiniz yabancı dilde konuşmaktan ve hatalar yapmaktan çekinmeyin.

7/12

6. Dilin kültürünü öğrenin: Bir dil öğrenmenin en etkili yolu anadilini konuşan insanlarla pratik yapmaktır. Aynı zamanda o lisanın kültürünü öğrenmeye çalışın.

8/12

7. İnterneti kullanın: Dil için interneti kullanın. İnternet üzerinden, mobil veya seyahat halindeyken bile busuu ile bir yabancı dil öğrenme şansınız var.

9/12

8. Çevrenizdeki İngilizceden faydalanın: O dilin konuşulduğu ülkeleri öğrenin ve o kültürel merkezleri ziyaret etmeye çalışın.

10/12

9. Kelime, cümle ve kalıpları tekrar edin: Öğrendiğiniz kalıpları tekrar ederek hafızanıza kazıyın.

11/12

10. Farklı aksanları dinlemeye çalışın: O dili en kesin öğrenme yolu etrafınızı onunla sarıp sarmalamaktır. Çevrenizde yabancı dil konuşan farklı aksanları dinleyin.

12/12