Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Yağmur damlalarında Ankara

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikal etmesinin ardından inşa edilen ''Anıtkabir'' de şehrin simgeleri arasında yer alıyor.

1/14

Çankaya ilçesinde yüksekliği 125 metre olan ve Ankara’nın tanıtımına önemli katkı sağlayan Atakule de, şehrin simgeleri arasında yer alıyor.

2/14

Mimar Sinan'ın geliştirdiği mimari üsluba bağlı kalınarak inşa edilen ve 1987 yılında açılışı yapılan ''Kocatepe Camii'' de şehrin simgeleri arasında yer alıyor.

3/14

1978 yılında heykeltıraş Nusret Suman tarafından yapılan ve Sıhhiye Meydanı'na konulan ''Hitit Güneş Kursu Anıtı'' da şehrin simgeleri arasında yer alıyor.

4/14

1923 yılında mimar Vedat Tek tarafından inşa edilen ''II. Türkiye Büyük Millet Meclisi'' de şehrin simgeleri arasında yer alıyor.

5/14

Altındağ ilçesinde bulunan ve ne zaman yapıldığı kesin olarak bilinmeyen ''Ankara Kalesi'', Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular ve Osmanlılar dönemlerinde birçok kez onarımdan geçmiş.

6/14

Ulus semtinde bulunan “Ankara Palas Devlet Konukevi” de şehrin simgeleri arasında yer alıyor.

7/14

Ulus semtinde bulunan ''Gençlik Parkı'' da özellikle içerisindeki lunapark ile şehrin simgeleri arasında yer alıyor.

8/14

Ulus semtinde bulunan ''Ankara Resim ve Heykel Müzesi'' de şehrin simgeleri arasında yer alıyor.

9/14

Adını bir Türk boyu olan Oğuzların Bayındır boyu beylerinden Karacabey’in yaptırdığı Çifte Hamamdan alan ''Hamamönü'' de şehrin simgeleri arasında yer alıyor.

10/14

Adını bir Türk boyu olan Oğuzların Bayındır boyu beylerinden Karacabey’in yaptırdığı Çifte Hamamdan alan ''Hamamönü'' de şehrin simgeleri arasında yer alıyor.

11/14

Ulus semtinde bulunan ''Melike Hatun Camisi'' de şehri ziyaret edenlerin ilgisini çekiyor.

12/14

Ulus semtinde bulunan Hacı Bayram Camii çevresinde bulunan ve tarihi dokuya uygun olarak restore edilen Ankara Evleri de şehri ziyaret edenlerin ilgisini çekiyor.

13/14

Altındağ Belediyesi'nin 100 yıl öncesinin köy hayatını günümüze aktarmaya çalışan “Altınköy Açık Hava Müzesi” de şehri ziyaret edenlerin ilgisini çekiyor.

14/14