Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Zigana’da kızak keyfi

FOTOĞRAFLAR: İHA

 

Hem Gümüşhane hem de Trabzon’a 40 dakika mesafedeki tesisler bu yıl kar yağışının az olması nedeniyle kayağa çok müsait olmasa da özellikle gençlerin ve çocukların favori eğlencesi olan kızak için yeterli miktarda kar bulunuyor.

1/10

Kızakla hızla inen bazı vatandaşların çarpma ve devrilme anları kameralara yansırken, güneşli Zigana gününün tadını her zamanki gibi en çok çocuklar çıkardı.

2/10

Çoğunluğunun ebeveynleriyle bir kısmının da tek başına kızakla kayak yaptığı çocuklar, Zigana dağının eşsiz manzarası eşliğinde gönüllerince eğlendi.

3/10

Özellikle hafta sonları tıklım tıklım olan tesiste bulunan 2 ayrı pist kızakla kaymak isteyenlere tahsis edilirken, sık sık bölgeye giden Gümüşhane protokolü de kızak keyfine ortak oldu.

4/10

Gümüşhane Valisi Okay Memiş, beraberinde Belediye Başkanı Ercan Çimen, Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Halil İbrahim Zeybek, İl Emniyet Müdürü Ömer Faruk Karataş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İsrafil Aslan’la birlikte Zigana Gümüşkayak Kayak Merkezinde kızakla kaydı. Birkaç kez zirveye çıkarak kızakla hızla aşağı inen protokol üyelerini vatandaşlar şaşkınlık içerisinde izledi.

5/10

FOTOĞRAFLAR: İHA

6/10

FOTOĞRAFLAR: İHA

7/10

FOTOĞRAFLAR: İHA

8/10

FOTOĞRAFLAR: İHA

9/10

FOTOĞRAFLAR: İHA

10/10