Petrol
99.39
0.16%
Euro
18.532
0.00%
Dolar
17.9485
0.06%
Altın
1.032
-0.06%
Borsa
2868
1.37%
Bitcoin
431.645
0.91%
22ºC
İstanbul
Açık 22 C

  AB Komisyonu Türkiye'nin AB büyükelçisini çağırdı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Avrupa'ya yönelik sözlerinden sonra AB Komisyonu, Türkiye'nin AB büyükelçisini çağırdı.
  • 23.03.2017 - 14:56
  AB Komisyonu Türkiye'nin AB büyükelçisini çağırdı

  Türkiye'nin AB nezdindeki daimi temsilcisi Büyükelçi Faruk Kaymakçı Avrupa Birliği Komisyonu'na çağrıldı. Büyükelçi Kaymakçı'dan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AB’ye yönelik sözleri hakkında açıklama istendi.

  45 DAKİKALIK GÖRÜŞME

  Brüksel’deki görüşme yaklaşık 45 dakika sürdü. Brüksel kaynaklarına göre; görüşmede Türkiye’ye sözlü nota verildi.

  AB ÜYELİĞİ TEHDİDİ

  Türkiye’den yapılan “tehdit eder” nitelikteki açıklamaların kaygı verici olduğu ifade edildi. Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne aday bir ülke olduğu hatırlatılarak bu tür açıklamalardan kaçınılması istendi.

  "SİZ BÖYLE DAVRANMAYA DEVAM EDERSENİZ..."

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün açıklamaları yapmıştı: "Türkiye itilecek, kakılacak, onuru ile oynanacak, bakanları kapılardan kovulacak, vatandaşları yerlerde sürüklenecek bir ülke değildir. Dünyanın her yerinde bu yaşananlar çok yakından takip ediliyor. Siz böyle davranmaya devam ederseniz, yarın dünyanın hiçbir yerinde hiçbir Avrupalı, Batılı, güvenle, huzurla sokağa adım atamaz. Bu tehlikeli yolu açarsanız en büyük zararı siz görürsünüz. Türkiye olarak, Avrupa ülkelerini demokrasiye, insan haklarına, özgürlüklere saygılı olmaya davet ediyoruz. Unutulmamalıdır ki, bu değerlere bizim kadar özellikle Avrupalının ihtiyacı vardır."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir