Dolar
6.8154
0.0543%
Euro
7.5484
0.0145%
Altın
1718.44
-0.0023%
Borsa
105359.76
0.387%
G. Altın
376.642
0.0568%
Bitcoin
64212.6
0.2415%
14ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 14 C

  Abdullah Gül: Ankara'daki saldırı kabul edilemez

  Abdullah Gül, Ankara'daki terör saldırısına ilişkin "Türkiye'nin başkenti Ankara'da böyle bir olayın olmuş olması kabul edilemez" dedi.
  • Ajanslar
  • 10.10.2015 - 19:33

  Abdullah Gül: Ankara'daki saldırı kabul edilemez

  gül

  Ekonomi ve Dış Politika Araştırmalar Merkezi (EDAM) tarafından, Bodrum'da düzenlenen 11. Yuvarlak Masa Toplantısı'nın ardından Milas Bodrum Havalimanı'nda gazetecilere açıklama yapan 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, terör olayında hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara şifa diledi.

  "ANKARA'DA BÖYLE BİR ŞEY OLMASI KABUL EDİLEBİLECEK BİR ŞEY DEĞİL"

  Bütün ailelerin, herkesin acısını paylaştığını belirten Gül, "Bu çok derin, tabi üzüntü duyduğumuz bir dehşet olayıyla karşı karşıyayız. Yani Türkiye'nin başkenti Ankara'da, Ankara'nın merkezinde böyle bir olayın olmuş olması tabi ki kabul edilebilecek bir şey değil" diye konuştu.

  "BU TUZAĞA KİMSENİN DÜŞMEMESİ GEREKİYOR"

  Türkiye'yi bir terör girdabına çekme gayretinin bir süredir açıkça ortada gözüktüğüne işaret eden Gül, "Bu tuzağa hiç kimsenin düşmemesi gerekiyor. Bir taraftan gayet soğukkanlı ama çok kararlı bir şekilde, eminim ki tedbirler hep alınacaktır" dedi.

  "BİRBİRİMİZE YARDIMCI OLMAMIZ GEREKEN BİR GÜN"

  Bütün kanlı olayların bir an önce durması, durdurulması gerektiğini vurgulayan Gül, şöyle konuştu:

  "Çünkü hepimiz bir geminin içindeyiz. Türkiye hepimizindir, doğusuyla, batısıyla, kuzeyiyle, güneyiyle hepimizindir. Etrafımızda bu kadar ateş varken, çok gerginlikler varken Türkiye'nin içini daima sağlam tutmak gerektiğini her defasında tekrarlarım. Onun için farklılıklar, ayrılıklar hep bir kenara bırakılıp şimdi herkesin çok daha sorumlu bir şekilde farkları, bütün bunları bir kenara koyma günü. Herkesin, Türkiye'nin birliği, bütünlüğü selameti için halkımızın güvenliği, mutluluğu için herkesin çok daha el birliği içerisinde ne gerekiyorsa onu yapması ve birbirimize yardımcı olmamız gereken bir gündür."

  Görüş Bildir