Petrol
113.15
1.96%
Euro
17.5291
0.02%
Dolar
16.6307
0.63%
Altın
972.84
0.41%
Borsa
249
-1.54%
Bitcoin
347.335
-0.03%
27ºC
İstanbul
Çok bulutlu 27 C

  AFAD'dan Balkanlara yardım kampanyası

  AFAD, Bosna-Hersek, Sırbistan ve Hırvatistan dahil olmak üzere sel ve su baskınlarına uğrayan ülkelere gönderilmek üzere yardım kampanyası başlattı.
  • 22.05.2014 - 09:23
  AFAD'dan Balkanlara yardım kampanyası

  AFAD dan Balkanlara yardım kampanyası #1

  Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda, Bosna-Hersek, Sırbistan ve Hırvatistan dahil olmak üzere sel ve su baskınlarına uğrayan felaketzede ülkelere gönderilmek üzere, yardım kampanyası başlatıldı. Kampanya, Resmi Gazete’den duyuruldu.

  AFAD dan Balkanlara yardım kampanyası #2

  RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANAN GENELGE

  Remi Gazete’de yayımlanan genelgede; “Bosna-Hersek, Sırbistan ve Hırvatistan dahil olmak üzere Batı Balkanları etkisi altına alan sel ve su baskınları sebebiyle yüz binlerce insan, can güvenliği, açlık, susuzluk, barınma ve salgın hastalık sorunları ile karşı karşıya bulunmaktadır. Bir insanlık borcu olarak, muhtaç ve mağdur durumda bulunan ülkelere insani yardım için vakit kaybetmeden ve süratle harekete geçme ihtiyacı ortaya çıkmıştır. Türkiye Cumhuriyeti, yardımlaşma ve dayanışma duygusuyla, halkımızın da beklentileri doğrultusunda; muhtaç ve mağdur durumda bulunan felaketzedelere yardım için her türlü desteği sağlayacaktır. Bu amaçla, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda; insani yardım kuruluşları, vakıflar, dernekler, meslek kuruluşları, medya kuruluşları ve sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla münhasıran felaketzede ülkelere gönderilmek üzere bir yardım kampanyası başlatılmıştır.

  Halkımızın, ulusal ve yerel basınımızın, sivil toplum kuruluşlarımızın, kamu kurum ve kuruluşları ile her düzeydeki kamu görevlilerinin, meslek odalarının ve birliklerin, bir insanlık görevi olan bu yardım kampanyasına gönüllü olarak her türlü desteği vereceklerine inancımız tamdır” denildi.

  AFAD dan Balkanlara yardım kampanyası #3

  DOĞRUDAN BAĞIŞ YAPILABİLECEK

  Kampanya kapsamında, valilikler, belediyeler ve tüm kamu kurum ve kuruluşlarınca toplanan yardımlar, belirtilen hesap numaralarına aktarılacak. Gerçek ve tüzel kişiler belirtilen hesaplara doğrudan bağış yapabilecek. Sivil toplum kuruluşlarından istekli olanlar, topladıkları yardımı bölgeye ulaştırmak üzere belirtilen hesaplara aktarabilecek.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir