Petrol
114.41
0.21%
Euro
17.5892
0.17%
Dolar
16.3586
0.06%
Altın
973.85
0.13%
Borsa
2451
-1.34%
Bitcoin
477.314
-2.54%
19ºC
İstanbul
Güneşli 19 C
  Afrin'de yeni cephe açıldı

  Afrin'de yeni cephe açıldı

  TSK, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin'in doğusundaki Azez'den operasyon başlattı. Azez, harekatın yeni cephesi oldu.
  • AA
  • 22.01.2018 - 14:17

  TSK, “Zeytin Dalı Harekatı”nda Afrin bölgesinin doğusunda bulunan Azez’den operasyon başlatıldı. Operasyon kapsamında TSK'ya bağlı askerler cephelere giriş yaparken, ÖSO mensuplarının da araçlarla kamplardan çıktığı, tam yüklü mühimmatlar ile sınır bölgesine gittikleri belirtildi.

  Afrin de yeni cephe açıldı #1

  Afrin'de yeni cephe açıldı GALERİ

  AZEZ HATTI AÇILDI

  Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ile Zeytin Dalı Harekatı'nda terör örgütü PYD/PKK'nın işgalindeki Afrin'e doğusundaki Azez'den operasyon başlattı.

  TSK Azez'de operasyon başlattı VİDEO

  Afrin de yeni cephe açıldı #2

  Harekat'ın 3'üncü gününde TSK'nın Afrin'in doğusundaki Azez'den de operasyon başlattığını, kara unsurlarının hedef topraklara girdiği bildirildi.

  Afrin de yeni cephe açıldı #3

  KOMANDOLAR CEPHEDE

  Bu arada Azez'e komando birlikleri yüklü mühimmatlarla beraber giriş yaprı ve cephelerdeki yerlerini aldı. Komandoların da Azez'e girişiyle TSK bölgedeki konuşlanmasını başlattı.

  Afrin de yeni cephe açıldı #4

  Afrin de yeni cephe açıldı #5

  BURSEYA DAĞI ELE GEÇİRİLDİ

  Bu arada TSK'ya ait savaş uçakları, Afrin için fiziki korunma sağlayan stratejik önemdeki Burseya Dağı'nda yuvalanan terör hedeflerini vurdu.

  Afrin de yeni cephe açıldı #6

  Terör örgütü, Burseya Dağı'nın hem Kilis il merkezi hem de muhaliflerin kontrolündeki Azez'e bakan konumu sayesinde bu bölgelerdeki sivilleri havan, top ve füze saldırılarıyla hedef aldı.

  Afrin de yeni cephe açıldı #7

  Gün boyu gerçekleştirilen operasyonlarla Burseya dağı ÖSO vs TSK birliklerinin yaptığı operasyon ile tamamen teröristlerden temizlendi.

  TSK Burseya Dağı'nı ele geçirdi - VİDEO

  KRİTİK ÖNEME SAHİP DAĞ

  Burseya'nın teröristlerden temizlenmesiyle Türkiye sınır hattı ile birlikte Azez ve çevresindeki Suriyeli sivillerin güvenliğine yönelik tehditler azalmış olacak.

  Bu arada, sınır hattındaki TSK birlikleri de Cinderis beldesinde Celeme, Hemidiyye, Haclar, Freriye ve Tel Sellür köylerindeki PYD/PKK mevzilerini topçu atışına tutuyor.

   

  Afrin de yeni cephe açıldı #8

  ÖSO MESPULARI SAHADA

  Azez'de bulunan Özgür Suriye Ordusu kampları dün itibariyle hareketlenmişlerdi. Pikap araçlara binen ÖSO mensupları, bugün itibarıyla sınır noktalarına doğru tam yüklü mühimmatlar ile ilerlemeye başladılar.

  Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) önceki gün Zeytin Dalı Harekatını başlattığını duyurmuştu.

  Afrin de yeni cephe açıldı #9


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir