Euro
10.3896
-0.08%
Dolar
8.7192
0%
Altın
500.67
0.71%
Borsa
1.414
0%
Bitcoin
330.706
-1.05%
19ºC
İstanbul
Güneşli 19 C

  Afrinlilerin yaralarını Mehmetçik sardı

  Ağır ve kronik hastaların Türkiye'ye sevk edildiği bölgede Mehmetçik, hastaları haftanın 7 günü muayene edip ilaç veriyor.
  • AA
  • 12.04.2018 - 11:28
  Afrinlilerin yaralarını Mehmetçik sardı

  Afrin'de Mehmetçik, halkın güvenliğini sağlayıp mayın ve patlayıcıları imha faaliyetlerini sürdürürken, halkın temel ihtiyaçlarının karşılanması için çalışmalar aralıksız sürüyor.

  AĞIR HASTALAR TÜRKİYE'YE...

  Bölgedeki hastanelerin faaliyette olmaması nedeniyle birkaç noktada klinik açan Mehmetçik, ağır ve kronik hastaları ambulanslarla Türkiye'ye sevk ederken, diğer hastaları da muayene edip ilaç tedavisi uyguluyor.

  Afrinlilerin yaralarını Mehmetçik sardı #1

  CİNDERES'E SAĞLIK MERKEZİ AÇILDI

  Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Sağlık Bakanlığı desteğiyle açılan sağlık merkezlerinden biri olan Cinderes kırsalındaki sağlık merkezi, günde yaklaşık 60-70 hastaya hizmet veriyor.

  Afrinlilerin yaralarını Mehmetçik sardı #2

  7 GÜN HİZMET

  Biri doktor 5 kişilik ekiple hizmet verilen merkezde, halka ilaç tedavisi uygulanıyor. Bazı günler genel sağlık taramasının da yapıldığı bölgede haftanın 7 günü sağlık hizmeti veriliyor.

  Çocuğunu doktora getiren Muhammed Abdi, kızının kulağının ağrıması nedeniyle sağlık merkezine geldiklerini söyledi.

  Afrinlilerin yaralarını Mehmetçik sardı #3

  YPG TÜRKİYE'YE GİDİŞİNE İZİN VERMİYORDU

  Türkiye'deyken hayatının güzelleşmeye başladığını belirten Abdi, "Ben yaklaşık 6 sene önce Türkiye'ye kaçmıştım. Sonra 2 sene önce bayram ziyareti için buraya geldim. Ancak YPG Türk tanıtma kartıma ve Suriye kimliğime el koydu. Yeniden Türkiye'ye gitmeme izin vermedi. Ben de mecburen onlarla yaşamak zorunda kaldım." ifadelerini kullandı.

  Afrinlilerin yaralarını Mehmetçik sardı #4

  TÜRKİYE'YE MİNNETTARLAR

  Abdi, Türk askerinin yemek dağıttığını ve tedavileri gerçekleştirdiğini belirterek, Türkiye'ye minnettar olduklarını söyledi.

  Torununu soğuk algınlığı nedeniyle sağlık merkezine gelen 67 yaşındaki Meryem Omman da ayaklarına kadar doktor getiren Türkiye'ye teşekkür etti.

  Afrinlilerin yaralarını Mehmetçik sardı #5

  Afrinlilerin yaralarını Mehmetçik sardı #6

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir